Güncel

Şimdi de Facebook ve Gmail'e erişim sorunları yaşanıyor

Son zamanlarda yaşanan erişim sorunlarına şimdi de Facebook be Gmail eklendi. İşte detaylar.

Şimdi de Facebook ve Gmail'e erişim sorunları yaşanıyor

Geçtiğimiz günlerde sosyal medya uygulamalarına erişim sorunları oldukça gündemdeydi. Facebook tam 6 saatlik bir çöküntü yaşadı. Bunun neticesinde Facebook uygulaması ve Instagram uygulamasına giriş yapılamadı. WhatsApp uygulamasının da çökmesiyle birlikte internet erişim problemleri gündeme oturdu.

Bu aşamada sadece Twitter uygulamasının çalışması dikkat çekmişti. Bugün de yeni bir erişim problemi meydana geldi. Kullanıcılar Facebook ve Gmail'e erişemediklerini duyurdular.

Facebook ve Gmail uygulamalarına erişim problemi yaşanıyor

Facebook uygulaması için problem yaşayanların büyük bir kısmı Avrupa'da yer alıyor. Türkiye'deki kullanıcıların ne derece erişim problemi yaşadığı ise henüz belli değil. Gmail erişim problemi de aynı şekilde ABD ve Avrupa'da oldukça etkili gözlemleniyor. Facebook geçtiğimiz hafta dünya çapında erişim sorunu yaşamıştı. Şirketin problemi çözmesi oldukça uzun zaman almış ve kullanıcılar uzun saatler boyunca uygulamaya giriş yapamamıştı. Bu aralar sosyal medya uygulamaları ve internet kesintilerinin bu kadar çok artması akıllarda soru işareti bırakıyor.

Facebook’un yanı sıra çoğu kullanıcı Gmail hizmetinde de erişim sorunu gözlemlediklerini bildiriyor. Downdetector’e göre kullanıcıların yarısından fazlası Gmail’in sitesinde problem yaşadığını söylüyor. Bu kullanıcıların yüzde 23’ü giriş esnasında, yüzde 20’si ise mailleri alma sürecinde problem yaşıyor. Uygulamalar sizde çalışıyor mu? Son zamanlarda yaşanan bu problemlerle ilgili ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bize bildirmeyi unutmayın.

Yorumlar
İbo
Sebebi Güneşteki patlamalar olabilir mi?
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.