Siparişlerinizi takip etmesini MIUI'ye söyleyebilirsiniz!

MIUI arayüzü yeni özelliklere kavuşmaya devam ediyor. Geçen günlerde de bazı işlevsel özellikler kazanan arayüz yine güzel bir özellik ile güncellenecek.

Siparişlerinizi takip etmesini MIUI'ye söyleyebilirsiniz!

Xiaomi, MIUI için ilginç bir işlevsellik ile kullanıcılarını şaşırtmaya devam ediyor. En son Kapalı Beta ile firma, siparişlerimizi çevrimiçi olarak takip etmemizi sağlayan yeni bir widget getiriyor.

MIUI sipariş takip widgeti

Siparişlerinizi takip etmesini MIUI'ye söyleyebilirsiniz! - Resim : 1

Bu yeni güncelleme kapalı beta olarak V21.11.3 sürüm numarası aracılığıyla geliyor. App Vault uygulamasının 5.13 sürümüne güncellediğinizde bu yeni widgeti çeşitli çevrimiçi satış platformlarının siparişinizi takip etmesi için kullanabileceksiniz.

MIUI'ye siparişlerinizi takip edebileceğiniz yeni bir widget geliyor.
XIAOMIUI'nin katkıda bulunduğu bu bağlantıdaki görselde de görebileceğimiz gibi, bu yeni widget, Xiaomi Mi Store, Youpin, JD, Guoguo ve SF Express mağazalarından yapılan çevrimiçi siparişlerinizin takibini yapabilmenizi sağlıyor.

Şu an için gözlemleyebileceğiniz gibi, sadece Çin'de verilen siparişlerin takibine izin veriyor olsa da, en azından mi.com'dan verilen siparişleri takip etmeye de izin vererek, bu özelliğin yakında Global pazara da ulaşmasını bekliyoruz. Mi.com dan verdiğiniz siparilerin durumunu sizlere widget ile aktaran bu özellik çok pratik görünüyor. Global pazara çıktığında verilen sipariş firmalarının sayısının arttırılması bekleniyor.

Firmanın ülkemizde bir hayli kullanıcısının olması bu özelliğin ülkemiz içinde yayınlanma ihtimalini çıkarıyor. Ülkemizde popüler olan Hepsiburada, Trendyol, N11 vb alışveriş siteleri ile ortak çalışması halinde bu özelliğin çok kullanışlı olma ihtimali var.

Bu işlevselliğin MIUI 13'le gelecek olan yeni widget'lerin bir parçası olması çok muhtemel görünüyor. MIUI 13 yayınlandığı takdirde hepimiz bu özellikleri göreceğiz.