Güncel

Şirketler videolu eğitimlere yöneldi

Koronavirüs salgını nedeniyle evden çalışmanın ‘Yeni Normal’ haline geldiği bugünlerde, şirketlerin çalışanları için uzaktan eğitim talebinde büyük patlama yaşanıyor.

Şirketler videolu eğitimlere yöneldi

Online video eğitim platformu Vidobu’nun Kurucusu ve Yöneticisi Hakan Çamoğlu, son iki aylık dönemde eğitimlere gelen talebin ikiye katlandığını söyledi. Kişisel gelişim, uzaktan çalışma, stres yönetimi gibi başlıkların yanı sıra hobi, sağlık, aile gibi konulardaki eğitimler de büyük ilgi görüyor.

Şirketler videolu eğitimlere yöneldi

Koronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirler, çalışma hayatında kökten değişikliklere yol açtı. Bu değişikliklerin başında da yüz binlerce kişinin ‘uzaktan çalışma’ yöntemiyle işlerine devam etmesi geliyor. Yaklaşık iki aydır evde olan çalışanlarının kişisel gelişimlerine destek vermek, aynı zamanda da eğlenceli ve bilgilendirici içeriklerle onları beslemek isteyen şirketler, uzaktan eğitime büyük ilgi gösteriyor. Yaklaşık 1 milyon kullanıcıya ulaşan, online video eğitim platformu Vidobu’nun; kişisel gelişim, mesleki gelişim, bilişim teknolojileri ve hobi gibi kategorilerde sunduğu eğitimlere, son iki aylık dönemde gösterilen talep ikiye katlandı. Vidobu Kurucusu ve Yöneticisi Hakan Çamoğlu, “bu dönemde mevcut müşterilerine verdikleri hizmetlerin kapsamını çok daha genişletirken, birçok yeni firmayla da iş birliğine başladıklarını” söyledi.

Uzaktan eğitimin çok büyük bir verim ve tasarruf sağladığını belirten Çamoğlu, '' Vidobu olarak misyonumuz; yüksek kalitedeki eğitimlerin herkes tarafından, her yerden ve düşük maliyetle erişilebilir olmasıdır. Bu misyonumuz doğrultusunda yüzlerce eğitmenle ürettiğimiz 12,000 üzerinde Türkçe video eğitim setini, devamlı geliştirdiğimiz kapsamlı içerik ölçümleme yönetim altyapısı ve teknolojisini çok ekonomik bedellerle kullanıcılarımıza sunuyoruz. Şu an yaşadığımız süreçte bize uzaktan eğitimin ne kadar etkili ve verimli olduğunu, hayatımızın ayrılmaz bir parçası olması gerektiğini öğretti” dedi.

Hobi ve sağlık eğitimi de ilgi görüyor

Son dönemde özellikle kişisel gelişim, uzaktan çalışma, stres yönetimi, sağlık başlıkları altındaki eğitimlerin çok büyük ilgi gördüğünü vurgulayan Çamoğlu, “Uzaktan eğitimde şirketler artık sadece çalışanlarının zorunlu eğitimlerini değil, özel yaşantılarını da etkileyecek eğitimler vermeyi tercih etmektedir. Çalışanların ilgisini artırmak için özellikle hobi, sağlık, aile gibi eğitim içerikleri büyük önem taşımaktadır ve buna ilgi gitgide artmaktadır.

Uzaktan eğitim şirketler için avantajlı

Özellikle mekân ve zamandan bağımsız eğitim vermenin hem performans hem de maliyet olarak şirketlere büyük faydalar sunduğunu dile getiren Çamoğlu, “Örneğin; oryantasyon eğitimleri gibi işe yeni başlayan herkese tek tek anlatılması gereken konuların, uzaktan eğitim içeriği olarak hazırlanıp sunulması çok büyük bir zaman ve insan kaynağı tasarrufu sağlamaktadır. Aynı zamanda bu şekilde anlatılan konularda da bir standart yakalanmış olmaktadır” diye konuştu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.