Güncel

Şok haber: BioNTech-Pfizer aşısını olan kişi öldü!

ABD'de BioNTech-Pfizer aşısının ikinci dozunu alan bir adam, bundan yalnızca üç gün sonra vefat etti.

Şok haber: BioNTech-Pfizer aşısını olan kişi öldü!

Herkesin bildiği gibi koronavirüs belasından kurtulmak için çok fazla seçeneğimiz yok. Bu virüsün etkisini yitirmesi için iki yol var: bunlardan ilki bir tedavinin ortaya çıkması, diğeri ise aşının bulunması. Tıp dünyası ise daha çok ikinci şıkka yoğunlaşmış durumda.

Dünyanın dört bir yanında yaşayan insanların dileği ise aynı: bir anca önce yan etkileri az olan virüse karşı etkili bir aşının bulunması ve salgının son bulması. Bunlardan en çok umut bağlananı ise gelişmiş ülkelerin de rağbet gösterdiği Pfizer ve BioNTech ortaklığında geliştirilen aşı.

Şok haber: BioNTech-Pfizer aşısını olan kişi öldü! - Resim : 1

Şok haber: BioNTech-Pfizer aşısını olan kişi öldü!

Bilindiği gibi BioNTech-Pfizer aşısını ABD, İngiltere, Almanya gibi ülkeler tercih etmişti. Türkiye ise Sinovac tarafından geliştirilen CoronaVac isimli aşıdan 50 milyon doz sipariş etti. Yani buradan da anlayabileceğimiz üzere Türkiye BioNTech-Pfizer yerine tercihini Çin aşısından yana kullanmış durumda. BioNTech-Pfizer aşısı hakkında gündeme gelen bir haber ise moralleri biraz bozdu. Buna göre ABD'de aşının ikinci dozunu olan bir adam, bundan yalnızca 3 gün sonra vefat etti.

Açıklama ABD Gıda ve İlaç Dairesi tarafından yapılırken, ölümün henüz tam olarak neden kaynaklandığı belirlenemedi. Ayrıca ölen kişinin obezite sınırında olduğu ve damar sertleşmesi sorunu yaşadığı da ifade edildi. BioNTech-Pfizer aşısının 16 yaşından küçükler, hamileler ve bağışıklığı iyi olmayan kişiler için güvenli olup olmadığı hakkında ise henüz herhangi bir bilgi yok.

Yorumlar
Güneş Tanrısı ( 2 Harf)
Hıçbiryerde bu haber yok Tw Fb vb...hayırdır
Cevapla
Kadir
BBC Türkçe ye bak görürsün
💎G@kko💎
Ben dün boşuna demedim yerli aşıyı bekleyecem millet bahan gülidi, dedim dedim dün bak noldu.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.