Güncel

Sokakta sigara içmek yasaklandı!

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ilde sokakta sigara içmek yasaklandı. İşte yeni yasağın sebebi ve detayları.

Sokakta sigara içmek yasaklandı!

İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine gönderdiği “Koronavirüs Tedbirleri” konulu ek genelge ile kamuya açık alanlarda sigara içmek yasaklandı.

Bakanlık solunum yoluyla kolayca bulaşabilen koronavirüs salgınının önlenmesine yönelik olarak, özellikle vatandaşların yoğun olarak bulunduğu cadde ve sokaklarda “sigara içtiği” için maskeyi çene altına indiren ve yanlış kullananlar için harekete geçti.

Bakanlık tarafından yayınlanan genelge ile kamuya açık alanlarda (sokak, otobüs durağı, park ve benzeri) sigara içmek yasaklandı. 

Sokakta sigara içmek yasaklandı!

İçişleri Bakanlığı'nden 81 ilin valiliğine gönderilen "Koronavirüs Tedbirleri" konulu ek genelgede, şu ifadelere yer verildi:

"Yarından (12 Kasım Perşembe) itibaren tüm illerde vatandaşların özellikle yoğun olarak bulunduğu valilik ve kaymakamlıklarca duyurulan cadde ve sokaklar (özellikle trafiğe kapalı olanlar), ihtiyaç duyulan meydanlar ve toplu taşıma araç durakları gibi alanlarda, sigara içmek yasaklanacak.

65 yaş ve üzeri vatandaşların sokağa çıkmalarına yönelik uygulama, il bazlı yapılacak analizlere göre İl Hıfzıssıhha Kurullarınca belirlenecek.

Valilerce; salgınının seyri anlık olarak takip edilerek hasta ve temaslı kişi, ağır hasta, entübe, vefat sayılarındaki artış trendlerine göre 65 yaş ve üzeri vatandaşların gün içerisinde saat 10:00­-16:00 arasında sokağa çıkabilmelerine, bu saatler dışında sokağa çıkmamalarına dair kısıtlamaya gidilecek.

Gelişmelere bağlı olarak alınan kararlar belirli aralıklarla gözden geçirilecek, kriterlerde iyileşme sağlanması durumunda kısıtlama aynı usulle kaldırılacak."

Yorumlar
kerem
evlerinizin içinde çocukların yanındamı içecekler dışardaki taşı toprağımı rahatsız edecekler
Cevapla
bülent
sokakta simit yemek çay içmek de yasaklansın. onlarda maskeyi indiriyor.
Cevapla
X Artık Biliniyor
Sokakda yasak...kapalı alanlar yani iceridede yasak...geriye nerde kaldı...hımmmn ...ya çemberin içindesin....yada dışında...3.cüsü...pirinç dolması ile kese yoğurdu.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.