SOL fiyatı dibi gördü mü? Sırada ne var?

SOL fiyatı 10 dolara düşerken Solana 'hiç kimsenin olmadığı yerde'

SOL fiyatı dibi gördü mü? Sırada ne var?

Solana'nın ( SOL ), FTX'in eski CEO'sundan büyük bir destek almasına rağmen, kripto para biriminin değeri, FTX kripto borsasının çöküşünden ve Sam Bankman-Fried'in tutuklanmasından bu yana yanlış yönde ilerliyor.

SOL fiyatı dibi gördü mü? Sırada ne var?

Şu anda Solana, son 24 saatte %10,25'in üzerine ve önceki yedi günde %17,16'nın üzerine düştükten sonra 10,02 dolardan işlem görüyor. Solana şu anda toplam 3,6 milyar dolarlık bir pazar değerine sahip ve yatırımcılar SOL satın almaktan uzaklaşırken CoinMarketCap verilerine göre piyasa değerine göre 17. sırada yer alıyor.

Kripto ticareti analisti Matthew Hyland, 28 Aralık'ta “Solana hiç kimsenin diyarında değil. Bir gecede 10 doların altına düşüyor.”

SOL fiyatı dibi gördü mü? Sırada ne var? - Resim : 1

Solana fiyat eylem analizi. Kaynak: Matthew Hyland

Solana fiyat analizi

Özellikle, Solana, özellikle kripto analisti Altcoin tarafından belirtilen Yüksek Zaman Çerçevesi (HFT) çizelgelerindeki kritik alanı kaybederse, "kısa/orta vadede genel olarak çirkin" görünen, geçen hafta istikrarlı bir düşüş tablosu modelini izliyor.

İsimsiz uzman, bu durumda Solana için olası senaryonun "muhtemelen boşluğu dolduracağı ve sırada 5 dolar olduğu" olduğunu ileri sürdü.

SOL fiyatı dibi gördü mü? Sırada ne var? - Resim : 2

Solana fiyat eylem analizi. Kaynak:  Altcoin Sherpa

Solana TVL 

İlginç bir şekilde, Solana'da kilitlenen toplam değer (TVL) de yılın başındaki 6,68 milyar dolardan düştü ve DeFiLlama verilerine göre 28 Aralık itibarıyla şu anda 209 milyon dolar seviyesinde bulunuyor.

SOL fiyatı dibi gördü mü? Sırada ne var? - Resim : 3

Solana TVL. Kaynak: DeFiLlama

Dahası, en başarılı Solana non-fungible token ( NFT ) projelerinden ikisi olan DeGods ve Y00ts'in Solana ağından ayrılacağına dair aylarca süren söylentilerin ardından, projelerin arkasındaki ekipler nihayet 26 Aralık'ta Twitter'da bu hareketi onayladılar. Ekip, Ethereum ( ETH ) blok zincirine taşınacağını ve Y00ts'nin önümüzdeki yılın başlarında Polygon'a taşınacağını söyledi.

Frank olarak bilinen projenin lideri Rohun Vora, Twitter Spaces'ta "[DeGods]'un Solana'yı sınırladığı konusunda ileri sürülecek bir tartışma var" dedi.

NFT Twitter'da aylarca süren sürtüşmeler, Solana NFT sektöründeki birkaç inşaatçının göçü eleştirmesi ve koleksiyon sahiplerinin büyük bir kısmının hareketi alkışlaması ile hareketten önce geldi.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.