Solana'nın piyasa değerine 500 milyon dolar aktı! Yükseliş yakın mı?

SOL bir günde %15 artarken Solana'nın piyasa değerine 500 milyon dolar aktı!

Solana'nın piyasa değerine 500 milyon dolar aktı! Yükseliş yakın mı?

Solana'nın ( SOL ) piyasa değeri, 30 Aralık'a kadar yedi gün içinde 1 milyar doları aşarak Şubat 2021'den bu yana en düşük seviyesine indikten sadece birkaç gün sonra, merkezi olmayan finans ( DeFi ) para birimi yeniden 11 doların üzerine çıktı. 

Solana'nın piyasa değerine 500 milyon dolar aktı! Yükseliş yakın mı?

Gerçekten de 2 Ocak'ta bir Solana'nın fiyatı 11,13 dolardı; bu, önceki yirmi dört saate göre %13,88'lik bir artışı, ancak bir önceki haftaya göre %2'lik bir düşüşü temsil ediyordu. Bir saatten biraz fazla bir süre içinde Solana'nın fiyatı yaklaşık 10 dolardan 11 doların üzerine çıktı ve son 24 saatte bir puan artışla %15'e kadar çıktı.

Solana'nın piyasa değerine 500 milyon dolar aktı! Yükseliş yakın mı? - Resim : 1

Sol fiyatı 1 günlük grafik. Kaynak: Finbold

Ayrıca, bu artış sırasında Solana'nın piyasa değeri bir saat içinde 500 milyon $'a kadar yükseldi ve bu makalenin yayınlandığı tarihte toplam değerini tekrar 4 milyar $'ın üzerine çıkardı.

Solana'nın piyasa değerine 500 milyon dolar aktı! Yükseliş yakın mı? - Resim : 2

Sol piyasa değeri 1 günlük grafik. Kaynak: CoinMarketCap

Jüri, FTX tartışmasının devam eden yansımaları nedeniyle Solana'yı dışarıda tutuyor. Kripto topluluğunun Solana'nın geleceğine olan inancı, kripto para borsasında meydana gelen talihsiz olaylar nedeniyle önemli ölçüde zayıfladı. 

Ancak Delphi Digital, kargaşanın ortasında 1 Ocak'ta tweet attı:

"Solana, diğer tüm blok zincirlerinden önemli ölçüde daha fazla işlem gerçekleştiriyor."

Solana'nın piyasa değerine 500 milyon dolar aktı! Yükseliş yakın mı? - Resim : 3

Sol teknik analiz 2 saatlik tablo. Kaynak: Delphi Dijital

Dahası, Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, "korkunç fırsatçı para insanları" blok zincirinden çıktıktan sonra topluluğun gelişme fırsatı bulacağını umarak Solana'ya desteğini paylaştı.

"Bazı akıllı insanlar bana Solana'da ciddi bir akıllı geliştirici topluluğu olduğunu ve insanların korkunç fırsatçı paraları havaya uçtuğuna göre, zincirin parlak bir geleceği olduğunu söylüyor. Dışarıdan bir şey söylemek benim için zor ama umarım topluluk gelişmek için adil bir şans yakalar."

Sonuç olarak, yatırımcılar hala Solana ile FTX arasındaki yakın bağın SOL'un geleceğini tehlikeye atıp atmayacağından emin olmaya çalışıyor. FTX'in operasyonları en yüksek seviyedeyken, Solana ekibi Bankman-Fried ve FTX'ten önemli miktarda destek aldı.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.