Güncel

Yeni yılla beraber YouTube bir özelliğini değiştirdi

Dünyanın en büyük video oynatma platfomu olan YouTube, Android kullanıcıları için video oynatıcı içerisinde yer alan kırmızı ilerleme çubuğunu gri ile değiştirdi.

Yeni yılla beraber YouTube bir özelliğini değiştirdi

Yazılım devi Google, Ekim 2022’de YouTube’un web ve mobil uyglamalarında köklü tasarım değişikliği için çalışma başlattı. 9to5Google haberine göre YouTube, Android kullanıcıları için yeni video oynatıcı tasarımı geliştirdi.

YouTube, Android için yeni video oynatıcı tasarımını test ediyor
2022’nin başlarında yeni video oynatıcı ile karşımıza çıkan şirket, Android kullanıcılarına bazı yenilikler sundu. Ekranın altında yer alan beğen/beğenme butonlarında değişiklik yapan YouTube, kullanıcılara yorumları kenar çubuğuna alma imkanı tanıyor.

A/B olarak adlandırılan test yöntemiyle Android sahiplerine sunulan yeni özellik, kısıtlı sayıda kullanıcı için aktif edildi. Şirket, koyu tema etkinleştiren kullanıcılar video izlerken ilerleme çubuğunun rengini gri ile değiştirdi.

9to5Google ekibi, YouTube’un 30 Aralık’tan itibaren yeni özelliğini daha fazla kullanıcıya sunduğunu açıkladı. Yeni ilerleme çubuğunun gizli mod ile de kullanılabildiğini belirtmekte fayda var.

Kırmızı renkli ilerleme çubuğu ana sayfa ve diğer her yerde kullanılmaya devam ediyor, bu nedenle değişikliğin izleme deneyimini hedeflediği açıkça görülebiliyor. YouTube’un vurgu rengi olan kırmızı, sadece video izleme ekranında değişecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.