Güncel

Son Dakika: Amerika Birleşik Devletleri, Türkiye'yi "seyahat edilemez" listesine ekledi!

Tüm dünyada etkili olan delta varyantı ülkeleri önlem almaya itiyor. ABD, ülkemizi riskli ülkeler listesine ekledi. Peki neden? Detayları aktarıyoruz.

Son Dakika: Amerika Birleşik Devletleri, Türkiye'yi "seyahat edilemez" listesine ekledi!

Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı, yaptığı son dakika gelişmesi ile Türkiye’yi ‘seyahat edilmesi riskli’  ülkeler kategorisine eklemiş oldu. Henüz 2 ay önce ABD, haziran ayında Türkiye’yi bu kategoriden çıkartmıştı.

Ülkemizde son zamanlarda COVID-19 vakalarının sayısında azalma yaşanmışken geçtiğimiz dakikalarda Amerika Birleşik Devletleri’nden yeni bir karar geldi. ABD Dışişleri Bakanlığı, internet sitesinde Türkiye’nin seyahat uyarı sayfasını güncelledi. Böylelikle yeni yapılan güncellemeyle birlikte Türkiye, en riskli kategori olan '4. Seviye’ye alınmış oldu.

ABD'den Türkiye'ye seyehat etmeyin uyarısı!

ABD böylece, Türkiye’yi ‘seyahat etmeyin’ kategorisine ekledi ve ABD vatandaşlarına Türkiye’ye seyahat yapmamaları konusunda uyardı. Türkiye sayfasında yer alan bilgiler şu şekilde: “COVID-19 nedeniyle Türkiye'ye seyahat etmeyin. Terörizm ve isteğe bağlı gözaltılar nedeniyle Türkiye'ye seyahat ederken daha dikkatli olun. Bazı bölgelerde risk arttı.”

Son Dakika: Amerika Birleşik Devletleri, Türkiye'yi "seyahat edilemez" listesine ekledi! - Resim : 1

ABD Dışişleri Bakanlığı, geçtiğimiz haftalarda Aruba, Esvatini, Fransız Polinezyası, İzlanda, İsrail, Laos ve Tayland’ı da yüksek riskli ülkeler listesine eklemişti. Bakanlık ayrıca, haziran ayında Türkiye, İtalya, İspanya ve Fransa gibi Avrupa ülkelerinin bulunduğu 61 ülkeyi en yüksek riskli ülkeler kategorisinden çıkarmıştı.

Türkiye, geçtiğimiz hafta da Almanya’nın yüksek riskli bölgeler listesine dahil edilmişti. COVID-19 vakalarındaki yüksek artış nedeniyle Türkiye’nin de eklendiği listeye ABD, İsrail, Vietnam, Kenya ve Karadağ da dahil olmuştu.

Son zamanlarda artan vakalar ülkeleri önlem almaya itiyor. Ülkemizdeki vaka sayılarının düşmesini canı gönülden istiyor, siz okuyucularımıza sağlıklar diliyoruz.

Yorumlar
Bahadir Ömer Hamamcioglu
Turist gelsin döviz bıraksın diye yaz ayları serbest bırakılıyor toplum kış gelince sokağa çıkma yasağı yapılıyor. İki yıldır dışarı adım atmadan yaşıyoruz ailece. Ben ikinci doz biontech aşımı oldum ve aşı kartım var ana baba da üç doz aşılarını yaptırdığı halde sadece sabah alışveriş i yapıyor ve eve kapanıyoruz. Allah tan ev-daire büyük. Herkes gibi aşıyı olduk eğlenelim demiyoruz. Koronavirüs e yakalanan acı çekerek ölüyor.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.