Güncel

Sonunda kripto paralara düzenleme geliyor

Cumhurbaşkanı başdanışmanlığını yürüten iktisatçı Cemil Ertem kripto paralara düzenlemenin yolda olduğunu açıkladı.

Sonunda kripto paralara düzenleme geliyor

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde Türkiye'de bazı kripto para borsaları faaliyetlerini haber vermeden durdurmuş ve ardlarında onbinlerce mağdur insan bırakmışlardı. Buna yönelik olarak Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Cemil Ertem de bir düzenleme sinyali verdi.

Ertem bir düzenlemenin gerektiğini ve bu konuda Merkez Bankası, MASAK ve SPK'nın birlikte çalışmakta olduğunu belirtti. Kurulacak borsalarda sermaye yeterlilikleri ve lisanslamaların olması gerektiğini ileten Ertem iktisatçı ve hukukçuların bu konuyu rahatlıkla çözebileceğini söyledi.

Sonunda kripto paralara düzenleme geliyor - Resim : 1

Thodex olayı ile ilgili de konuşan Ertem kripto para borsalarındaki kripto para cüzdanlarının şifrelerinin borsaların elinde değil, kullanıcıların elinde olması durumunda bu tip mağduriyetlerin yaşanmayacağını da sözlerine ekledi.

Son olarak kripto paraların dünyanın gerçekliği olduğunu ve bizim de bu gerçekliği kabul ederek küresel tarafı takip edip kendi ekonomi sistemimize uygun şekilde kripto paralarla barışık bir piyasa düzenlemesinin gerçekleşmesi gerektiğini savundu.

Kripto paraların daha güvenli bir yatırım aracı olması için sizin aklınıza gelen düzenlemeler nelerdir? Yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın.

Yorumlar
Bahadir Hamamcioglu1967
Dünya da yayılan kripto para yıllar önce bize de geldi şimdi düzenlemeyi 2021 yapılıyor niye yıllar önce yapılmadı da şimdi yapılıyor?
Cevapla
Target
Merkez bankası çok önceden uyarmıştı. btc ile çalışmayanlar daha da tehlikeliydi aynen öyle de oldu
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.