Güncel

Sony isim değiştiriyor! Şirketin yeni ismi ne olacak?

Sony hissedarlarla yaptığı toplantıda 60 yıldan uzun süredir hafızalara kazanan ismini değiştirme kararı aldığını açıkladı.


Oyun ve teknoloji dünyasının lider markalarından olan Sony, 60 yıldan uzun süredir kullandığı ismini değiştirme kararı aldı. Sony’nin  yeni ismi artık Sony Group olacak.

Sony isim değiştiriyor! Şirketin yeni ismi ne olacak?

Sony China'nın Weibo'daki açıklamasına göre, yıllık hissedarlar toplantısını gerçekleştiren PlayStation'ın üreticisi Sony, yıllık hissedarlar toplantısında isim değilikliği ile ilgili radikal bir karar aldı. 

Neden isim değişikliği kararı aldığını henüz detaylı olarak açıklamayan şirketin, isim değişikliği arkasında diğer ürünlerini ön plana çıkarma düşüncesi var. Firmanın sadece tüketici elektroniği alanında değil, birçok alanda ürünü bulunuyor. Sony CEO'su Kenichiro Yoshida da yaptığı açıklamalarda tüm bunları bir çatı altında toplama amacıyla yaptıklarını duyurdu.  Şirket bundan sonraki yoluna Sony Group ismi ile devam edecek.

Sony ismi 2021 yılının Nisan ayına kadar kullanılmaya devam edilecek. Bu tarihten itibaren ise Sony artık Sony Group ismi ile anılmaya başlanacak.

Yoshida, Sony'nin çok geniş bir iş portföyüne sahip olduğunu ifade ederek, bu geniş portföyden faydalanmak istediklerini belirtti. Sony Group'ın CEO'suna göre bu adım şirkete yeni kapılar da aralayacak.

Peki siz, dev şirketin ismini değiştirmesi konusunda ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar
Uğur
Bence Güzel Olmuş Başında Sony Olduktan Sonra Sıkıntı Yok Birde Sony kalitesi tabii önemli olan kaliteden ödün vermeden yola devam etmek Sony I LOWE Türkiye ye dön artık seni çooookkk seviyorum seni çok özledim ucuz Çin mallarını istemiyorum
Cevapla
cemal
bence büyük bir hata. Sonuçta Sony başlı başına dev bir marka. Kalıp arkasına kamyon yazısı gibi Group yazmak markayı zedeler bence.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.