Güncel

Sony, sensör ve PlayStation satışları sayesinde üçüncü çeyreği kârlı kapattı

Dünya devi şirketler üçüncü çeyrek kazanç raporlarını açıklamayı sürdürüyor. Son olarak Sony konuya ilişkin mali raporunu açıkladı.

Sony, sensör ve PlayStation satışları sayesinde üçüncü çeyreği kârlı kapattı

Sony’den yapılan açıklamaya göre üçüncü çeyrek kârlı bir şekilde kapatıldı, ancak mobil departmanı Sony’yi zarara uğratmaya devam ediyor. Görüntüleme sensörleri ve PlayStation 4 satışlarından elde edilen gelir ise Sony’nin üçüncü çeyreği kârlı kapatmasındaki temel etkenler.

Toshiba’nın sensör birimini satın almaya hazırlanan Sony üçüncü çeyrekte satışını gerçekleştirdiği görüntüleme sensörlerinden 218 milyon dolar net kâr elde etti. Play Station 4 başta olmak üzere diğer oyun ve ağ hizmetleri Sony’nin kasasına 199 milyon dolar net kâr bıraktı. Japon para birimi Yen’in Dolar karşısındaki yükselişi de yine Sony'nin gelirlerine bir miktar katkı sundu.

1446185937_sonyps4reveal.jpg

İlginizi çekebilir; 

Sony’nin mobil departmanı ise Japon üreticiyi zarara uğratmaya devam ediyor. 6,7 milyon Xperia akıllı telefonun satıldığı tahmin edilen üçüncü çeyrekte satışlar geçen yıl aynı dönemle karşılaştırıldığında %32 oranında düşüş yaşadı. Sony mobile üçüncü çeyrek sonunda 231 milyon gelir elde etmesine rağmen mali tablo maliyet giderleriyle birlikte 158 milyon dolar zarar şeklinde açılandı. 

Netice olarak Sony diğer departmanların kâr zarar durumu karşılaştırıldığında üçüncü çeyreği 278 milyon dolar net kârla kapattı. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.