Güncel

Sony ve Meizu'dan ilginç ortaklık!

Japon teknoloji devi Sony, Çinli Meizu ile ilginç bir ortaklık kurdu. Detaylar bu haberimizde.

Sony ve Meizu'dan ilginç ortaklık!

Bugün beklenmedik bir haberimiz var. Meizu ve Sony artık ortak oldular. Bir dizi Flyme özelliğinin Xperia akıllı telefonlara taşınacağı bir “yazılım işbirliğinden” bahsediyoruz. Çinli şirketin kullanıcı arayüzünü Sony cihazlarına kurmaktan bahsetmiyoruz. Japon üretici bu ortaklık ile Flyme'nin yalnızca birkaç özelliğini alıp akıllı telefonlarında çalışacak şekilde uyarlayacak.

Sony ve Meizu işbirliği ile Xperia'lara gelen Flyme özellikleri

Flyme uygulamalarını alan ilk cihazın Sony Xperia 1 III olacağı biliniyor. Daha sonra buna başka cihazlar da katılacak, ancak şimdi her iki şirketin geliştiricileri de bu yazılımı Xperia akıllı telefonlara uyarlamakla meşguller. İşbirliği boyunca her iki şirket de Sony'den cihazlara hangi Flyme özelliklerini aktarmaları gerektiğini inceleyecekler.

Sony Xperia 1 III kullanıcıları Ekim ayında bir sistem güncellemesi yükledikten sonra paylaşılan içeriklere erişebilecekler. Örneğin, uygulama mağazasına, e-postaya, hava durumuna ve bilgilere ulaşabilir ve ayrıca Flyme tarafından sunulan daha kapsamlı yerelleştirme hizmetlerinden de yararlanabilirler.

Meizu arayüzü özelliklerinin Xperia akıllı telefonlara ne getireceği şuan için bilinmiyor. 26 Ekim'de Sony bir sunum yapacak ve bu ortaklık hakkında insanlara daha fazla bilgiyi de bu sunumda vermesi bekleniyor.

Sony, 26 Ekim'de gizemli XPERİA cihazını tanıtacak

Sony'nin akıllı telefon yelpazesi genellikle çok kapsamlı değildir. Xperia 10 III Lite, Xperia 1 III, Xperia 5 III ve Xperia 10 III'ü bu yıl piyasaya süren şirket, bu yıl için planlanan cihaz lansmanları serisini tamamlaması gerekiyordu. Ancak Japon üreticinin Twitter'dan yaptığı açıklama herkesi şaşırttı ve 26 Ekim'de yeni bir Xperia ürününü piyasaya süreceklerini duyurdu.

Sony'nin yaklaşmakta olan yeni ürünü hakkında başka bir bilgi bildirilmedi. Ancak Xperia'nın bir Sony akıllı telefon ve tablet markası olduğu gerçeği göz önüne alındığında; 26 Ekim'de piyasaya sürülen ürünün bir akıllı telefon veya tablet olacağını varsayabiliriz. Ayrıca tanıtım afişinde yer alan görsele göre, yaklaşan bir cihaza dair herhangi bir ipucu yok. Buna ek olarak, belki Sony, lansmanından önce ürünün ayrıntılarını açıklayan birkaç teaser de yayınlayabilir.

Yeni Xperia cihazının tanıtılacağı etkinlik 26 Ekim'de gerçekleşecek. Sony Xperia'nın etkinliğini resmi YouTube kanalından takip edebilirsiniz.

Yorumlar
yusuf Cukadar
Sony turkiyeye nezaman gelecek
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.