Güncel

Sony'den Akıllı-Akılsız Saat: Wena

Sony'nin yeni akıllı saati "Wena", normal saatler gibi akrep yelkovan'a sahip. Akıllı olmasının sebebi ise...

Sony'den Akıllı-Akılsız Saat: Wena

Japon teknoloji devi Sony, geleneksel "saat" çizgilerini bozmayacak bir akıllı saat üretti. Bu saat diğer tüm normal saatlerin de sahip olduğu gibi akrep, yelkovan, saniye ve bunların arkasındaki göstergelere sahip. Sony Wena'nın dışarıdan bakınca normal bir saatten tek farkı saatin çevresini kaplayan led ışık. (Zaten o da pek belli olmuyor)

1441020086_wena-1-900x420.jpg

"Peki, bu saatin neresi akıllı ?" diye iç geçiriyor olabilirsiniz. Öncelikle saat titreşim özelliğine ve saatin çevresini dolaşan bir led panele sahip. Bildirimlerinizi bu titreşimleri ve ışık rengini özelleştirerek algılayabiliyorsunuz. Bunun dışında Sony Wena, üzerindeki NFC sistemi sayesinde bir "NFC cüzdan" olarak da kullanılabilmekte. Cihaz içindeki sensörler sayesinde fiziksel aktivite ölçümü de yapabilecek. Bu kadar zengin özellikleri olan saatin pil kullanım süresi ise 1 hafta olacak. Sony Wena’nın iOS desteği de bulunacak.

Bunların dışında Wena'nın Chronograph özelliği mevcut. Bu özellik aslında bildiğimiz kronometre. Saatin içinde gördüğünüz 3 alandan biri saati, biri dakikayı biri de saniyeyi göstermekte. Bu kronometreyi ise saatin yan tarafında bulunan tuşlar sayesinde yönetebiliyorsunuz.

Sony Wena’nın bir diğer değişik özelliği ise satış yöntemi olacak. Sony’nin diğer ürünleri gibi mağazalarda satılmayacak olan Sony Wena, bu adres üzerinden kişisel fonlama yöntemi ile satılacak.

 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.