Güncel

Sony'den Ferrari fiyatına televizyon!

Sony, 98 inçlik yeni televizyonunu görücüye çıkardı. Televizyonun fiyatı ise dudak uçuklatacak cinsten.

Sony'den Ferrari fiyatına televizyon!

Sony, 98 inçlik yeni televizyonunu görücüye çıkardı. 70 bin dolar fiyat etiketine sahip olan model, 8K ve Picture Processor X1 Ultimate işlemciye ev sahipliği yapıyor.

Sony'den Ferrari fiyatına televizyon!

Japonya merkezli teknoloji devi Sony, üst seviye modelleri ile tabiri caizse sınırları zorluyor. Zira, Sony’nin yeni televizyon serisinin en üst modelini satın almak için üst segment bir otomobil ile aynı ücreti ödemek zorunda kalabilirsiniz. 

98 inçlik yeni televizyonunu görücüye çıkaran Sony, söz konusu modeli 8K ve Picture Processor X1 Ultimate işlemci ile donattı. Ürünün fiyatı ise 70 bin dolar (Bugünkü kur ile yaklaşık 412 bin TL) olarak açıklandı. 

Sony'den Ferrari fiyatına televizyon! - Resim : 1

Yapılan açıklamaya göre, 8K televizyonlar Netflix Calibrated Mode, IMAX Enhanced,  AirPlay 2 ve HomeKit gibi teknolojileri doğrudan destekliyor. Buna ek olarak Sony sadece televizyon değil oyun kanadında da adından sıkça bahsettiren bir marka.

Dünya çapında çevrim içi oyun hizmetleri sunan Sony, Microsoft ve Nintendo’nun kullanıcılara sundukları sözleşme şartlarının uygulanıp uygulanmadığının denetleneceği soruşturma firmaların canını sıkabilir. 

Sağladıkları çevrim içi oyunlarla kullanıcıları adeta kendilerine bağımlı hale getiren Sony, Microsoft ve Nintendo firmaları hakkında açılan bir soruşturma ile kullanıcılara eşit şartlar sağlayıp sağlamadıkları denetlenecek.

Özellikle çevrim içi oyunlarda kullanıcılar ile yapmış oldukları sözleşmelerin inceleneceği bilgisi elde edilen soruşturma kapsamında, aynı zamanda kullanıcılara sundukları iade ve iptal şartlarının da incelenecek olduğu bilinmekte.

Nasıl bir sonuç ortaya çıkar bilmiyoruz ancak ortada bir usulsüzlük olup olmadığına yargı karar verecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.