Sosyal medya fenomenlerine uyuşturucu operasyonu!

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ve Narkotik Daire Başkanlığı'nın ortaklaşa düzenlediği operasyon kapsamında birçok fenomen gözaltına alındı. İşte detaylar!

Sosyal medya fenomenlerine uyuşturucu operasyonu!

Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde 5 ilde 'sosyal medya üzerinden uyuşturucuyu övmek' suçlamasıyla operasyon başlatıldı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ve Narkotik Daire Başkanlığı'nın ortaklaşa düzenlediği operasyon kapsamında İstanbul'da Pucca lakaplı Selen Pınar Işık, Youtuber Ali Muhsin Atam, Şam lakaplı rapçi Şamil Kürşad Oymak, Burry Soprana lakaplı rapçi Burak Aydoğduoğlu gözaltına alındı. Diğer illerde de operasyonların devam ettiği bildirildi. 

Sosyal medya üzerinden yüzbinlerce hayran kitlesine sahip olan fenomenlerin paylaştığı içeriklerde 'uyuşturucuyu övdükleri' öne sürüldü. Sabah saatlerinde gözaltına alınan 4 kişinin sorgusu İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde devam ediyor. 

Sosyal medya fenomenlerine uyuşturucu operasyonu!

Sosyal medya fenomenlerine uyuşturucu operasyonu! - Resim : 1

Buna ek fenomenlere yönelik bu operasyon ilk değil. YouTuber Mervan Tepelioğlu, geçtiğimiz aylar, 200 bin TL’lik arabayı 45 bin TL’ye almak şeklinde bir videoyu YouTube hesabına yüklemişti. Geçtiğimiz Şubat ayında yayınlanan video, bugüne kadar 1.5 milyon kişi tarafından izlendi. Pek çok kişi Mervan’ın bu videosundan memnunken, bazıları bu olayın kaçakçılığa girdiğini yorumlamıştı.

Mervan, bu videoyla yalnızca hayranları tarafından değil, Gümrük Muhafaza Müdürlüğü ekipleri tarafından da izlendi. Videoda 2003 model Nissan 350 Z marka otomobili Türkiye’ye nasıl soktuğunu açıklayan Mervan’ın bu hareketi Gümrük Muhafaza Müdürlüğü’nün dikkatini çekti. Müdürlük, daha sonrasında araca el koyarak, Mervan Tepelioğlu’nı göz altına alınmasına sebep oldu.

Bu tarz operasyonlar ile sosyal medyanın ne kadar da tehlikeli kişiler ile dolu olduğunu bir kez daha görmüş olduk.