Sosyal medyada deprem! Kim Jong-un öldü!

Sosyal medya bu sabah Kuzey Kore lideri Kim Jong – un öldü iddialarıyla sallandı. Facebook’tan Twitter’a tüm mecralarda Kuzey Kore lideri ana gündem etiketi oldu.

Sosyal medyada deprem! Kim Jong-un öldü!

Günümüzde haber almanın en hızlı yollarından birisi de sosyal medya. Elbette sosyal medyadan haber almanın bazı sıkıntıları da var. Bu sıkıntıların en büyüğü ise haberin asılsız olması.

Çünkü sosyal medyadaki haberler herhangi bir teyide muhtaç değil. O yüzden direkt olarak insanlar arasında hızlı bir şekilde yayılabiliyor. Aynı bugün olduğu gibi.

Şu sıralar sosyal medyada tek bir isim konuşuluyor. Kim Jong-un! Kuzey Kore’nin 36 yaşındaki liderinin öldüğü konuşuluyor. Ayrıca pek çok sözlük sitesinde de Kim Jong-un öldü şeklinde başlıklar açılmış durumda.

Sosyal medyada deprem! Kim Jong-un öldü! - Resim : 1

Geçtiğimiz hafta kalp ameliyatı geçirdiği söylenen Kim Jong-un’un beyin ölümünün gerçekleştiği iddia ediliyor. Elbette sosyal medya tarafına baktığımızda cenaze işlemlerinin başladığını görüyoruz.

Sosyal medyada deprem! Kim Jong-un öldü! - Resim : 2

Haber doğru mu yoksa yalan mı bilinmez. Fakat pek çok saygın mecra da haberi doğrular nitelikte paylaşımlarda bulundu.

Sosyal medyada deprem! Kim Jong-un öldü! - Resim : 3

Hali hazırda Kuzey Kore’den ses seda çıkmış değil. Malum Kuzey Kore halkı sosyal medyayı bırakın medyayı bile kullanamıyor.

Dilerseniz siz de Twitter üzerinden Kim Jong-un ile ilgili paylaşımlara göz atabilirsiniz. Bu paylaşımların geneli gülünç karelerden oluşuyor. Kore lideri diktatör bir isim olduğu için dünya geneli tarafından pek sevilmiyordu. O yüzden öldüğüne de pek üzülen olmamış gibi görünüyor.