Güncel

Sosyal medyada deprem! Kim Jong-un öldü!

Sosyal medya bu sabah Kuzey Kore lideri Kim Jong – un öldü iddialarıyla sallandı. Facebook’tan Twitter’a tüm mecralarda Kuzey Kore lideri ana gündem etiketi oldu.


Günümüzde haber almanın en hızlı yollarından birisi de sosyal medya. Elbette sosyal medyadan haber almanın bazı sıkıntıları da var. Bu sıkıntıların en büyüğü ise haberin asılsız olması.

Çünkü sosyal medyadaki haberler herhangi bir teyide muhtaç değil. O yüzden direkt olarak insanlar arasında hızlı bir şekilde yayılabiliyor. Aynı bugün olduğu gibi.

Şu sıralar sosyal medyada tek bir isim konuşuluyor. Kim Jong-un! Kuzey Kore’nin 36 yaşındaki liderinin öldüğü konuşuluyor. Ayrıca pek çok sözlük sitesinde de Kim Jong-un öldü şeklinde başlıklar açılmış durumda.

Geçtiğimiz hafta kalp ameliyatı geçirdiği söylenen Kim Jong-un’un beyin ölümünün gerçekleştiği iddia ediliyor. Elbette sosyal medya tarafına baktığımızda cenaze işlemlerinin başladığını görüyoruz.

Haber doğru mu yoksa yalan mı bilinmez. Fakat pek çok saygın mecra da haberi doğrular nitelikte paylaşımlarda bulundu.

Hali hazırda Kuzey Kore’den ses seda çıkmış değil. Malum Kuzey Kore halkı sosyal medyayı bırakın medyayı bile kullanamıyor.

Dilerseniz siz de Twitter üzerinden Kim Jong-un ile ilgili paylaşımlara göz atabilirsiniz. Bu paylaşımların geneli gülünç karelerden oluşuyor. Kore lideri diktatör bir isim olduğu için dünya geneli tarafından pek sevilmiyordu. O yüzden öldüğüne de pek üzülen olmamış gibi görünüyor.

Yorumlar
JDK
Yalan haberrrrrrrr!inanmayin arkadalsar kim jong un hayatta yasiyor!
Cevapla
JDK
Bence yalan eger olseydi simdi guney korenin lideri kiz kardesi olurdu ve ayrica kim jong un hala komada
Cevapla
Happy birthday
Neden herkes bu diktatör e hayran dır bakıyorum bu paylaşımı yapan da aynı
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.