Güncel

Star Wars öksüz kaldı: Darth Vader öldü

Star Wars serisinde kötü adam Darth Vader'i canlandıran David Prowse hayatını kaybetti.

Star Wars öksüz kaldı: Darth Vader öldü

Sinema tarihinin en ünlü kötü karakterlerinden ve Star Wars serisinin önemli figürlerinden olan Darth Vader'i canlandıran David Prowse 85 yaşında hayatını kaybetti.

Efsane karaktere hayat veren David Prowse'un sesi ise James Earl Jones tarafından canlandırılıyordu. Vücuduyla Darth Vader'e hayat veren Prowse, profesyonel olarak vücut geliştirme sporu ile ilgileniyordu.

Star Wars öksüz kaldı: Darth Vader öldü - Resim : 1

Star Wars öksüz kaldı: Darth Vader öldü

Star Wars serisinin başında kendisine iki farklı rol teklifi yapıldığını belirten Prowse (biri Darth Vader diğeri de Chewbacca) kötü karakteri seçtiğini belirtmişti. Bu seçimi neden yaptığını soranlara ise 'kötü karakterlerin her zaman hatırlanacağını' söylemişti.

Film serisinde yüzü asla görünmeyen Prowse'un canlandırdığı Darth Vader en önemli karakterlerden biri haline geldi ve adeta bir efsane oldu. Günümüzde Darth Vader ve solunum cihazından çıkan nefes alma sesi birçok Star Wars hayranı için önemli simgelerden biridir.  

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.