Güncel

Steve Jobs görevinden istifa etti

Apple' da şok gelişme. Steve Jobs CEO' luk görevinden ayrıldı.


New York Times ve Reuters' in sondakika olarak geçtiği habere göre Steve Jobs, Apple' daki CEO' luk görevinden ayrıldı. Bir süredir ağır sağlık sorunlarıyla uğraşan Steve Jobs' un böyle bir karar alması herşeye rağmen beklenmiyordu.

Yerine kim geçecek?

Steve Jobs' un yerine Apple' ın yeni CEO' su Tim Cook oldu. Tim Cook bir süredir vekaletende olsa CEO' luk görevini yapmıştı. Şimdi artık tamamen ona kaldı.

İşte Steve Jobs' un gönderdiği E-posta

Apple yönetimi ve tüm Apple camiasına bir e-posta ile durumu açıklayan Steve Jobs' un, e-posta mesajı ise şöyle;

Apple yönetim kurulu ve tüm Apple camiasına,

Her zaman, bir gün gelir de görevimi yapamaz ve beklentileri karşılayamaz duruma gelirsem, bundan ilk sizin haberiniz olacağını söyledim. Ne yazık ki o gün geldi.

Apple'da sürdürdüğüm CEO'luk görevimden ayrılıyorum. Eğer yönetim kurulumuz uygun görürse, Apple'ın bir çalışanı olmaya devam etmeyi düşünüyorum.

Uzun zamandır benim görevlerimi üstlenen Tim Cook, Apple'ın yeni CEO'su olmuştur. İnanıyorum ki Apple için daha parlak ve daha yenilikçi günler bizleri bekliyor. Bu parlak günlerde Apple'ın bir çalışanı olmaktan mutluluk duyacağım.

En iyi arkadaşlarımı Apple'daki hayatımda edindim ve hepsine, birlikte çalışma zevkini bana verdikleri için teşekkür ederim...

Steve

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.