Güncel

Snapchat hisselerini kaybediyor!

Suudi Arabistanlı Prens Velid bin Talal, Snapchat'in yüzde 2,3 hissesini satın aldı. Snapchat tarafında işler pek iyi gitmiyor.

Snapchat hisselerini kaybediyor!

Hatırlarsanız dün sizlere Snapchat'in kan kaybettiğini aktarmıştık. Kullanıcı sayılarında büyük düşüş yaşayan uygulama, durumu toparlamak adına elinden geleni yapıyor olsa da nafile. Durum aslında düşündüğümüzden daha vahim.

NTV'nin haberine göre; Suudi Arabistanlı milyarder iş adamı Prens Velid bin Talal, Snapchat'in yüzde 2,3 hissesini çeyrek milyar dolara satın alma anlaşmasının tamamlandığını duyurdu.

Prens Velid, şahsi internet sitesinden yaptığı açıklamada, Snapchat şirketinden satın alınan hisselerin "A" grubu olduğuna işaret ederek, hisselerin değerinin yaklaşık 250 milyon dolar olduğunu belirtti.

Snapchat şirketindeki bu adımın, modern teknoloji alanında kişisel yatırım stratejisinin bir uzantısı olduğunu dile getiren Prens Velid, Snapchat'in, dünyanın en yenilikçi sosyal ağ platformlarından biri olduğunu ve bu şirketin gerçek potansiyelini aşmaya yeni başladığını düşündüğünü söyledi.

Suudi Prens, Snapchat'in yüzde 2,3 hissesini aldı!

Bu alımla Prens Velid'in Snapchat'teki en büyük hissedarlardan biri olduğu ifade ediliyor. Prens Velid bin Talal'in sahibi olduğu Kingdom Holding, dünyanın en büyük yabancı yatırımcılarından biri olarak görülüyor.

Instagram'ın şaha kalkması ile beraber dama atılan Snapchat, hala kendini toplayabilmiş değil. Şirket tarafından açıklanan raporlara göre Snapchat, Nisan-Mayıs-Haziran aylarını içine alan yılın ikinci çeyreğinde 3 milyon günlük aktif kullanıcı kaybetti.

Aslında bu kan kaybı sadece Instagram yüzünden gerçekleşmiş değil. Arayüzünü güncelleyen platform, birçok kullanıcıdan tepki çekmiş ve imza kampanyalarının toplanmasına sebep olmuştu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.