Sosyal Medya

Snapchat kan kaybetmeye devam ediyor!

Yayınlanan raporlara göre Snapchat, ikinci çeyrekte 3 milyon günlük aktif kullanıcı kaybetti.


Bir dönemin en popüler sosyal medya platformlarından biri olan Snapchat, kan kaybetmeye devam ediyor. Şirket tarafından yayınlanan raporlara göre, ikinci çeyrekte 3 milyon günlük aktif kullanıcı kaybedilmiş.

Bununla birlikte şirketin ikinci çeyrek gelirleri beklenin üzerinde gerçekleşti.

Instagram'ın şaha kalkması ile beraber dama atılan Snapchat, hala kendini toplayabilmiş değil. Şirket tarafından açıklanan raporlara göre Snapchat, Nisan-Mayıs-Haziran aylarını içine alan yılın ikinci çeyreğinde 3 milyon günlük aktif kullanıcı kaybetti.

Aslında bu kan kaybı sadece Instagram yüzünden gerçekleşmiş değil. Arayüzünü güncelleyen platform, birçok kullanıcıdan tepki çekmiş ve imza kampanyalarının toplanmasına sebep olmuştu.

Snapchat kan kaybediyor!

Snapchat, her geçen gün erimeye ve aktif kullanıcı kaybetmeye devam etse de şirketin ikinci çeyrek geliri Wall Street’in tahmininin bile üzerine çıktı. Wall Street, şirketin ikinci çeyrekte 250 milyon dolar gelir elde edeceğini öngördü. Snapchat ise yayınladığı rapor ile ikinci çeyrek gelirlerinin 262 milyon dolar olduğunu duyurdu.

Kan kaybetmeye devam eden platform, bakalım piste tekrardan çıkabilecek mi göreceğiz. Bu aşamadan sonra biraz zor olsa da hala ümidimiz var.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.