Güncel

Tasarımıyla dikkat çeken elektrikli otomobil: Nissan Leaf

Nissan, yeni tasarladığı elektrikli aracı Leaf ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Tasarımıyla dikkat çeken elektrikli otomobil: Nissan Leaf

Elektrikli otomobil pazarına gerekli önemi gösteren otomotiv devi Nissan, kısa süre önce beklenmedik bir tanıtım gerçekleştirdi. Şirket tamamen elektrikli otomobili Leaf‘i duyurdu. Aracın en dikkat çeken kısmı ise tasarımı. 

Nissan Leaf, yeni tasarımıyla, Tokyo’da kullanıcıların beğenisine sunuldu. Yeni araç Japonya’daki 100 bininci Leaf’in satışına özel olarak hazırlanmış durumda.

Satışa çıkartılmayacağı açıklanan model, tasarımsal olarak oldukça garip görünüyor. Özellikle satışa çıkartılmayacak olması üzerinden eleştirilen araç için mühendisler çalışmalarına devam ettirmekte.

Özellikle arka koltukların aşırı yüksek tercih edilmesiyle eleştiri oklarına tutulan araç, alıştığımız “cabrio araç” havasından çok uzakta duruyor. Bazı kişilerin “neyse ki gerçek hayatta görmeyeceğimiz” dediği üstü açık elektrikli otomobil, görüldüğü üzere orijinal versiyonu ile aynı gövdeyi paylaşıyor.

Bakalım Nissan, ileride elektrikli araçlar konusunda ne gibi adımlar atacak hep beraber göreceğiz.

Yorumlar
Mahmut
Tasarımların beğenisi kişiye göre değişir ama Leaf’ın önü Pikaçu karakterine benzemiş, arkası ise Honda Civic HB modeline benzemiş yani önü ayrı oynuyor arkası ayrı oynuyor şahsen beğenmedim.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.