Güncel

TBMM 'den Sosyal ağ talebi

Güvenlik açıklarını minimize etmek isteyen TBMM Bilgi İşlem Başkanlığı kısa süre önce "güvenli ağ" kullanımına geçti. TBMM 'de milletvekilleri sosyal ağlar için özel talepte bulundu.


TBMM İdare amiri Adnan Keskin, "Kablosuz Erişim Cihazlarının Kullanımı" konusunda daha önce milletvekillerine bilgilendirme de bulunulmuştu. Uygulamaya ise bu hafta geçildi. Yerleşke içerisinde kablosuz olarak bilgisayar ağına erişim için kullanıcı adı ve şifre zorunlu olacak. Kullanıcı adı ve şifresini temin etmemiş olan vekiller veya bilgilerini kaybetmiş olanlar, bilgilerini Bilgi İşlem Başkanlığından temin edebilecek.

1325087968_orta.jpg

Bu uygulama açıkları gidermek için geliştirildi.

TBMM'nin bilgi işlem sistemindeki açıklarının minimize edilmesi için geliştirilmiş bir sistem. TBMM'ye ziyaret için gelen misafirler akıllı telefonları ile, diz üstü bilgisayarları ile ve iPad'leri ile kablosuz ağ bağlantısı üzerinden sistemine giriş yapa biliyordu. Vekillerin Meclis kampüsü dışanda iken TBMM'nin intranet sistemine erişimi için de program yazılımı çalışmaları devam etmekte. Talepte bulunacak milletvekillerinin "facebook ve twitter" hesapları TBMM'nin internet sayfasında yayınlanacak. AK Parti'li 46, CHP'li 21 ve MHP'li 5 milletvekili sosyal medyayı etkin bir şekilde kullanıyor. BDP'li milletvekilleri ise  henüz sosyal medyayı  kullanmıyorlar.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.