Güncel

Teknolojinin ana vatanında deprem!

Teknolojinin merkezi olarak bilinen Japonya'da şiddetli bir deprem meydana geldi. Ortaya çıkan depremin ardından bölgede tsunami uyarısı yapıldı.

Teknolojinin ana vatanında deprem!

Teknolojinin vatanı olarak bilinen Japonya'nın kuzeydoğusundaki Tohoku bölgesinde 7,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Yaşanan deprem bölgede korkulu anlara sebebiyet verdi.

Japonya Meteoroloji Ajansına (JMA) göre, kuzeydoğudaki Miyagi ve Fukuşima eyaleti açıklarında yerel saatle 23.36'da ve 60 kilometre derinlikte 7,3 büyüklüğünde deprem kaydedildi. JMA, her iki eyalete yönelik 1 metre yüksekliğinde "tsunami" uyarısı yaptı.

Teknolojinin ana vatanında deprem!

Deprem bölgesi olarak bilinen Japonya sık sık depremlere maruz kalıyor. Şimdi de Tohoku bölgesinde meydana gelen deprem kısa süreli korkulu anlar yaşattı. Depremin ardından bölgede Tsunami uyarısı da yapıldı. Geçtiğimiz yıllarda Tsunami felaketi ile karşı karşıya kalan ülke benzer bir senaryoya hazırlanıyor.

Deprem bölgesi olması sebebiyle altyapısını ve mimarisini sağlam tutan Japonya genel olarak depremleri hiç bir kayıp vermeden atlatıyor. Bu şiddetli depremin ardından da bir can ya da mal kaybı haberi gelmedi. Ancak bölgede çalışmalar son hız devam ediyor. Konuyla ilgili ayrıntılar gelmeye devam ederken bölgede yaşayanlar kendilerini olası bir felakete karşı korumaya çalışıyor.

Teknolojinin merkezi olarak bilinen Japonya zaman zaman depremlerle boğuşuyor. Ancak bu denli büyük bir depremi de bir kayıp olmadan atlatmayı başardılar. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.