Güncel

Telegram 500 milyon aktif kullanıcıya ulaştı!

Telegram'ın kurucu ortağı Pavel Durov, uygulamanın 500 milyon kullanıcıya ulaştığını açıkladı.

Telegram 500 milyon aktif kullanıcıya ulaştı!

Son yılların giderek popülerleşen anlık mesajlaşma uygulamalarından olan Telegram, 500 milyon aktif kullanıcıya ulaştı. Şirket'in kurucu ortağı Pavel Durov bu ölçekte bir hizmeti çalışır durumda tutmak için para kazanma planlarını duyurdu.

Telegram 500 milyon aktif kullanıcıya ulaştı!

Şirketin kurucu ortağı Pavel Durov, uygulamanın 500 milyon kullanıcıya ulaştığını açıkladı ve Telegram'daki halka açık kanalı aracılığıyla para kazanma planlarını anlattı. Durov, gelecek yıldan itibaren hizmetten para kazanmak için iki aşamalı bir plan hazırlamış. Bunun ilk kısmı iş veya uzman kullanıcıları için premium özellikleri tanıtacak. Mevcut tüm özellikler ücretsiz kalmaya devam ederken, eklenen yeni özellikler ücrete tabi olacak. 

Diğer kısmı ise, kamu kanallarında reklam tanıtımının yapılması hedefleniyor. Bu kanallar devasa açık grup sohbetleri gibi ve herkesin katılmasına izin veriliyor. Telegram, kendi reklam ağlarını kullanarak bu gruplarda reklamları göstermeyi hedefliyor. Uygulama içine entegre edilecek reklamların bir gönderi gibi görünmek yerine daha iyi bir arayüze sahip olması bekleniyor. Bire bir ve özel grup sohbetlerinde ise reklam gösterilmeyecek. 

Telegram 500 milyon aktif kullanıcıya ulaştı! - Resim : 1

Ayrıca Durov, gönderisinde kullanıcılara Telegram'ın bağımsız bir şirket olarak kalacağına dair güvence verdi. Para kazanma konusunda atılan adımların, şirketin ayakta kalmasına yardımcı olması bekleniyor. Böylelikle şirketin satılmasına ihtiyaç olmaması hedefleniyor.

Yorumlar
Selcuk
Telegram gercekten cok guzel, kendini hep gelistiriyor. Her platformda calisiyor. Fakat en guvenli app tartismasiz Signal. Ama maalesef Signal cok yaygin degil.
Cevapla
💎G@kko💎
Bazen kullanıyorum ama pek işime yaramıyor
Cevapla
Emre
Diğer uygulamaların aktif kullanıcı sayısını merakımdan girdim sırf karşılaştırılmıştır diye ama yanılmışım. 😅☺️😏
Cevapla
💎G@kko💎
Telegramdansa yerli bipi tavsiye edim
Cevapla
💫Star Gakko💫
Telegıram harika gidi.Herkeşe önerim.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.