Güncel

Telegram tabanlı bot kripto fiyatlarını tahmin ediyor!

Redditor, kripto fiyatlarını tahmin eden Telegram tabanlı bir bot başlattı!

Telegram tabanlı bot kripto fiyatlarını tahmin ediyor!

Kripto para birimlerine yatırım yapmak ve alım satım yapmak, potansiyel yüksek getirileri nedeniyle birçok kişiye çekici geliyor. Ancak elverişsiz piyasa koşulları oldukça zorlu olması nedeni ile, bir programcı kripto fiyatlarını tahmin edebilen bir bot oluşturmasına yol açtı.

Telegram tabanlı bot kripto fiyatlarını tahmin ediyor!

Yalnızca xk4rimx kullanıcı adıyla bilinen bir Redditor, 2 Haziran'da popüler sosyal haber toplama ve tartışma web sitesinde TelegramBots alt dizininde bir yayın yaptı ve şu paylaşımda bulundu;

“Kripto para birimlerinin fiyatlarını tahmin eden bir bot yaptım.”

Kripto fiyatlarını tahmin eden bot nasıl çalışıyor?

Ek olarak, kullanıcı gönderiye “Kripto Tahmin Botu”nun kullanımını gösteren bir video ekledi ve yorumlara şunları ekledi:

"Bot, birinci sınıf bir Heroku dyno'da barındırılıyor ve Firebase veritabanını kullanıyor."
Bununla kullanıcı, bulut platformunda hizmet olarak (PaaS) oluşturulan herhangi bir uygulamaya güç sağlayan yapı taşları olan Heroku Dynos'a atıfta bulunuyordu. Web sayfalarına göre, "dynos, kullanıcı tarafından belirtilen komuta dayalı olarak kod yürütmek için tasarlanmış yalıtılmış, sanallaştırılmış Linux kapsayıcılarıdır."

Bu arada Firebase, verileri veri depolama ve taşıma için hafif bir format olan JavaScript Object Notation (JSON) olarak depolayan ve bunları gerçek zamanlı olarak her bağlı istemci cihazına senkronize eden, Google destekli, bulutta barındırılan bir veritabanıdır. 

Botun kullanımı çok kolaydır ve Telegram sohbetindeki tüm talimatları detaylandırır. Örneğin, Bitcoin ( BTC ) fiyat tahminini öğrenmek istiyorsanız, “/pred btc d” yazıp Bitcoin için 1 günlük fiyat tahmin tablosu şeklinde anında cevap alabilirsiniz.

Telegram tabanlı bot kripto fiyatlarını tahmin ediyor! - Resim : 1

Kripto Tahmin Botu kullanımda. Kaynak: Telgraf

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.