Terra Classic bir günde %13 düştü! Sırada ne var?

Binance LUNC yakımını %50 azalttıktan sonra Terra Classic bir günde %13 düştü!

Terra Classic bir günde %13 düştü! Sırada ne var?

Terra Classic'in ( LUNC ) değeri, belirteci kurtarmak için devam eden çabaları etkileyen artan satış baskısı nedeniyle önemli bir düşüş yaşadı.

Terra Classic bir günde %13 düştü! Sırada ne var?

Özellikle, basın saatine göre LUNC, son 24 saatte neredeyse %13'lük bir düşüş kaydeden fiyatla 0,00015 dolardan işlem görüyordu. Günlük grafikte, token 0,00017 $ ile zirve yaptı.

Terra Classic bir günde %13 düştü! Sırada ne var? - Resim : 1

LUNC bir günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Bu satış aynı zamanda çöken Terra ( LUNA ) ekosisteminin eski orijinal zincirinden önemli bir sermaye çıkışına neden oldu. Token'ın piyasa değeri 944,33 milyon dolar seviyesinde bulunuyor ve LUNC'nin 14 Aralık'tan bu yana ilk kez 27 Aralık'ta 1 milyar dolarlık piyasa değerini geri almasının ardından düşüşle birlikte, 24 saat içinde yaklaşık 146 milyon dolarlık bir kaybı temsil ediyor.

Terra Classic bir günde %13 düştü! Sırada ne var? - Resim : 2

LUNC bir günlük piyasa değeri fiyat tablosu. Kaynak: CoinMarketCap

Değerdeki düşüş, kripto borsası Binance'in arzı azaltmaya yardımcı olmak için yanan LUNC tokenleri ile ilgili kararıyla aynı zamana denk geliyor. Bu satırda borsa, LUNC spot ve marj işlem ücretlerinin %100'ü yerine %50'sini yakacağını duyurdu.

Binance'in LUNC yakma kararı

Aynı zamanda Binance, LUNC işlem ücreti yakma katkılarının gönderilmesini Mart 2023'e kadar erteleyeceğini belirtti. Karar, topluluk tarafından Teklif 10983 ve Teklif 11111 kapsamındaki yönergeler izlenerek alındı. Özellikle, LUNC topluluğu, tüm LUNC yakmalarının %50'sini bir topluluk geliştirme havuzuna aktarma kararını tersine çevirmeyi amaçlayan önerileri oyluyor.

Topluluk token arzını azaltmak için harekete geçerken, teklifin ortaya çıkmasının LUNC rallisi için kritik bir katalizör görevi gördüğünü belirtmekte fayda var. Genel olarak, Terra ekosisteminin çöküşünün ardından topluluk, Terra Classic'e daha fazla fayda sağlamak amacıyla ağ geliştirmeye yöneldi.

Bu arada varlık, hâlâ saklanmakta olan Terra'nın kurucusu Do Kwon hakkındaki haberlere açıktır. Örneğin, LUNC kısa süre önce Kwon'un Sırbistan'da saklandığına dair haberler çıktıktan sonra sarsıldı.

Son olarak, PricePredictions makine öğrenimi algoritması, LUNC için aşağı yönlü bir gelecek öngörüyor ve varlığın 1 Ocak 2023'te 0,000126 dolardan işlem görebileceğini gösteriyor.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.