Güncel

Tesla'dan 218 milyon dolarlık satın alım!

Tesla, Kaliforniya merkezli Maxwell Technologies’in hisselerinin tamamını 218 milyon dolar karşılığında satın alıyor. İşte detaylar!

Tesla'dan 218 milyon dolarlık satın alım!

Otonom araç üreticisi Tesla, Kaliforniya merkezli Maxwell Technologies’in hisselerinin tamamını 218 milyon dolar karşılığında satın alıyor. Tesla’nın konuyla ilgili CNBC’ye yaptığı açıklamada, şirketin söz konusu anlaşma kapsamında Maxwell Technologies hisselerini Cuma günkü 3.07 dolar kapanış değerinden yüzde 55 primle hisse başına 4.75 dolardan satın alacağı belirtildi.

Tesla'dan 218 milyon dolarlık satın alım!

Açıklamada, “Dünyanın sürdürülebilir enerji sektörüne geçişini hızlandırmayı görev edinen Tesla hedeflerini destekleyecek olası satın alımlara sıcak bakıyoruz” denildi.

Tesla CEO’su Elon Musk, daha önce Maxwell’in ürettiği kondansatör teknolojisine olan ilgisini dile getirmiş ve söz konusu teknolojinin elektrikli araç sektöründe pillerden daha çığır açıcı etkisi olabileceğini söylemişti. Maxwell’in konuyla ilgili açıklamasında da şartların karşılanmasıyla söz konusu anlaşmanın 2019’un ikinci yarısında tamamlanacağı belirtildi.

Bunal ek olarak Tesla'nın kurucusu ve Üst Yöneticisi Elon Musk, çalışanlara gönderdiği e-postada, araçlarının hala birçok kişi için çok pahalı olduğunu belirtti. Yeni ve gelişmekte olan teknolojiyle üretimi ucuza getirmenin zorluklarına işaret eden Musk, iş gücünde yüzde 7 oranında kesintiye gidileceğini duyurdu. 

Musk, şirketin, 2018'in 4. çeyreğinde çok az kar ettiğini ve işçi sayısını azaltmaktan başka çarelerinin kalmadığını kaydetti. 

Üretim hedeflerini birçok kez karşılayamayan Tesla'nın, 45 binden fazla çalışanı bulunuyor. İş gücünde yüzde 7 oranında kesintiye gideceği açıklanan şirket, yaklaşık 3 bin çalışanını işten çıkaracak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.