Güncel

The North Face FUTURELIGHT’ı CES’te tanıttı

The North Face’in 8-11 Ocak tarihlerinde Las Vegas’ta gerçekleştirilen CES 2019’da tanıttığı FUTURELIGHT teknolojisi nefes alabilen, su geçirmez malzemelere yeni bir standart getirerek zorlu hava koşullarına karşı dış giyimin geleceğini yeniden şekillendiriyor.

The North Face FUTURELIGHT’ı CES’te tanıttı

The North Face 8-11 Ocak tarihlerinde Las Vegas’ta düzenlenen tüketici elektroniği fuarı CES’te yüksek teknolojili kumaşların geleceğinde devrim yaratacak FUTURELIGHT’ı tanıttı. Yenilikçi ‘Nanospinning’ teknolojisi ve sürdürülebilir uygulamalar kullanılarak geliştirilen FUTURELIGHT, halihazırda pazarda bulunan en ileri, nefes alabilen ve su geçirmez dış giyim malzemesi olarak dikkat çekti.

The North Face yeni kumaş teknolojisi FUTURELIGHT’ı CES’te tanıttı

The North Face, FUTURELIGHT teknolojisiyle kumaş üretme sürecinde yeni uygulamalar aracılığıyla yeni bir sürdürülebilirlik standardı belirliyor. Bu gelişmeler, markanın geri dönüştürülmüş kumaşlar kullanarak ve üretimde kimyasal madde tüketimini azaltarak üç katmanlı giysiler yaratmasına imkan veriyor. Ayrıca üretimini güneş enerjisini kullandığı daha temiz enerjili bir fabrikada yapmasını sağlıyor.

Prömiyer kapsamında FUTURELIGHT teknolojisini yenilikçi ve deneyimsel bir platform kullanarak sergilemek için marka, BMW’ya bağlı tasarım ajansı Designworks ile çalıştı. Bir sanal gerçeklik deneyimiyle gerçekleştirilen tanıtıma katılanlar, ‘nano ipliklerin iç dünyası’ ve FUTURELIGHT malzemesinin benzersiz yapısıyla nefes alabilme, su geçirmezlik gibi kilit malzeme özellikleri arsında bir yolculuğa çıktılar.

FUTURELIGHT kumaşın yaratılması için kullanılan devrim niteliğindeki ‘Nanospinning’ süreci, The North Face tasarımcılarının ilk defa bir kumaşın membranına hava geçirgenliği ekleyebilmesine olanak verdi. Geliştirilen nano boyutlu delikler, toplam su geçirmezliği korurken normalin üzerinde gözenekli bir yapı oluşturuyor, havanın malzemeden geçmesini mümkün kılıyor ve her zamankinden daha fazla havalandırma sağlıyor. The North Face Sonbahar 2019 ürün grubunda tüketicilere sunulacak olan FUTURELIGHT kumaşı, markanın zirve performans koleksiyonlarında kullanılacak.

Nanospinning tasarımcılara ayrıca sporcuların ve tüketicilerin aktivitelerine ve çevre koşullarına yanıt verecek biçimde ağırlık, esneme, nefes alabilme, dayanıklılık, konstrüksiyon (örgü veya dokuma) ve doku gibi özellikleri ayarlayabilme kabiliyeti de sunuyor. Tasarımcılar esneklik gerektiren sportif aktiviteler için giysilerin nefes alabilme özelliğini ileriye taşıyarak ya da soğuk ve yağışlı iklimler için korumayı artırarak kumaşı spesifik kullanım amaçlarına göre özelleştirebiliyor. Bu faktörleri ayarlayabilme kabiliyetinin hazır giyimde bir emsali bulunmuyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.