Güncel

Thodex'de haciz başladı!

CEO'su kullanıcıların kripto varlıkları ile yurtdışına kaçan Thodex'de ilk haciz işlemi gerçekleştirildi. Şirketin kalan malvarlığı hakkında araştırmalar sürüyor.

Thodex'de haciz başladı!

Kripto para dünyası kısa yoldan zengin olmak isteyenleri veya parasını yükseltmek isteyenleri kendine çekmeye devam ediyor. Bitcoin ve BNB gibi değeri inanılmaz yükselen kripto paralar bu trendin lokomotifleri durumunda. Kripto paralara en büyük ilgiyi gösteren ülkelerden biri de Türkiye. Tabi ki kripto para dünyası tarihi bir geçmişe sahip olmayan ve daha tam olarak oturmamış, kendine yer bulmaya çalışan bir sistem olduğu için maalesef adı sık sık dolandırıcılıklarla da anılıyor.

Thodex Vurgunu

Türkiye'de son dönemlerdeki en büyük kripto para dolandırıcılığı da Thodex olayı. Thodex meselesinde borsa önce haber vermeden bakıma girdiğini duyurmuş, bakımın uzaması ile beraber soru işaretleri artmış, sonunda da Thodex'in kurucusu ve CEO'su Faruk Fatih Özer'in Arnavutluk'a kaçtığı belirlenmişti. Özer kullanıcılara ait kripto para varlığının büyük bir bölümünü de beraberinde götürerek Çiftlikbank meselesi ile birlikte son dönemlerin en büyük dolandırıcılığına imza attı.


Thodex'in Kadıköy'deki Genel Merkezi

Haciz 3 lüks otomobil ile başladı, devamı gelecek

Hakkında kırmızı bülten çıkarlan Thodex CEO'su bilindiği kadarıyla Arnavutluk polisi ile köşe kapmaca oynamakla meşgul. Kaçırdığı servetten mafya oluşumlarına rüşvet dağıtarak saklanmayı başardığı düşünülüyor. Bu esnada Thodex mağdurlarından bazılarının avukatlığını yapan Sinan Keskin de İstanbul'da Kadıköy Göztepe'de bulunan Thodex merkezine icra memurları ile giriş yaptı. Başlatılan haciz işlemlerinde ilk etapta şirkete ait 3 lüks otomobil haczedildi. Bu haber üzerine diğer mağdurların avukatları da icra dairelerindeki devam etmekte olan davalarıyla ilgili haciz işlemlerinin başlatılması talebinde bulundu.

Kaçak Thodex CEO'su Arnavutluk'ta yakalanırsa eğer ilk davaları Arnavutluk mahkemesinde görülecek. Kendisi eğer Arnavutluk'ta bir suça bulaşmadıysa yargılanmayarak kırmızı bülten gereği Interpol'e teslim edilecek. Interpol kuralları gereği de 48 saat içinde Interpol, Özer'in Türkiye'ye teslimini gerçekleştirecek.

Yorumlar
logaritmik öküz
oğlum yeni yeni yazarlar gelmiş ya biz ahmet erhan abi falan okuyorduk en son
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.