Güncel

Tim Cook' tan Apple çalışanlarına mesaj

Tim Cook, CEO' luk görevini teslim almasının hemen ardından, Apple çalışanlarına ilk mesajını gönderdi.


Steve Jobs' un CEO' luk görevinden istifa etmesiyle büyük şok yaşayan Apple' ın hisselerinde de düşüşler yaşandı. Steve Jobs yerine CEO' luk görevine atanan Tim Cook ise Apple çalışanlarına ilk mesajını gönderdi.

2005 yılından beri operasyonel şeflik görevini yapan ve büyük başarılar elde eden Cook, daha öncede Steve Jobs' un yerine vekaleten CEO' luk görevini başarıyla gerçekleştirmişti.

Apple' ın parlak bir geleceğe sahip olduğunu düşünen Cook' un gönderdiği ilk mesaj ise şöyle;

Takım:

Ben dünyanın en yenilikçi şirketinin CEO'su olarak görev yapmak gibi inanılmaz bir fırsat için sabırsızlanıyorum. Apple'a katılmak şimdiye kadar aldığım en iyi karardı, 13 yıl boyunca Apple ve Steve için çalışmak hayatımın bir ayrıcalığı oldu. Steve'in Apple'ın parlak geleceğine dair iyimserliğini paylaşıyorum.

Steve benim için inanılmaz bir lider ve akıl hocası, bunun yanı sıra tüm yönetim ekibi ve çalışanlarımız için de. Steve'in rehberlik ve ilhamından Yönetim Kurulu Başkanı sıfatıyla yararlanmayı umuyoruz.

Apple'ın değişmeyeceğinden emin olmanızı istiyorum. Apple'ın benzersiz ilkelerini ve değerlerini kutluyorum. Steve dünyada başka hiçbir şeye benzemez bir kültür ve şirket inşa etti ve biz de buna sadık kalmaya devam edeceğiz. Müşterilerimizi memnun eden, çalışanlarımızı ise yaptıklarından dolayı gururlandıran, dünyadaki en iyi ürünleri yapmayı sürdüreceğiz.

Ben Apple'ı seviyorum ve yeni görevime başlamak için sabırsızlanıyorum. Kurul, yönetim ekibi ve birçoğunuzun verdiği inanılmaz destek benim için ilham verici olmuştur. İnanıyorum ki en iyi yıllarımız önümüzde duruyor ve hep birlikte Apple'ı sihirli bir yer yapmayı sürdüreceğiz.

Tim

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.