TOGG'dan ilgi çeken yeni model açıklaması!

Türkiye'nin yerli otomobil projesi TOGG ilgi çeken bir paylaşım yaptı. TOGG'da C segment sedanla ilgili çalışmalara başlandığı duyuruldu. İşte detaylar.

TOGG'dan ilgi çeken yeni model açıklaması!

TOGG (Türkiye'nin Otomobil Girişim Grubu) için çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. TOGG sosyal medya hesaplarında yaptığı paylaşımlarla tüm dikkatlerini üzerine çekiyor. Şirketten şimdi de yeni model açıklaması geldi. Şirket C segment sedanla ilgili çalışmaların başladığını duyurdu.

Bursa'nın Gemlik ilçesine kurulacak fabrikada çalışmalar tüm hızıyla sürmekte. Bu sırada, TOGG Üst Yöneticisi Gürcan Karakaş'tan yerli otomobil ile ilgili heyecanlandıran bir açıklama yaptı. Karakaş açıklamasında "C segment sedanla ilgili çalışmalarımıza da başladık." ifadelerini kullandı.

TOGG'dan ilgi çeken yeni model açıklaması!

TOGG (Türkiye Yerli Otomobil Projesi) görseli

Uluslararası Otomotiv Mühendisliği Konferansı'nda, konuşan Karakaş ilgi çeken bazı ifadelere yer verdi. Mobilite ekosisteminde oyunun kurallarının ve müşteri beklentilerinin değiştiğinin altı çizildi. Müşteri beklentilerinin değişmesinin temelinde ise teknolojinin gelişmesinin, teknolojinin gelişmesinin temelinde de bağlantılı teknolojilerin, dijital yaklaşımların hızla yayılmasının ve otomobilin, otomotivin bir yaşam alanına dönüşmesinin yattığı ifade edildi.

Karakaş "Birincisi, gelecekte klasik otomobil alanında büyük şirketlerin çok fazla büyük avantajları olmayacak. Yani gelecekte büyük olmak çok önemli olmayacak. Ama hızlı olmak, yaratıcı olmak, bu hızlı ve yaratıcı olmanın yanında kullanıcı odaklı hareket edebilmek, organizasyonu onun etrafında organize edebilmek ve çevik iş birliği ön planda olacak. Çünkü hızlı hareket edebilmek, hızlı bir şekilde yenilikleri hayata geçirebilmek için bu çerçeve gerekli. O anlamda da yeni şirketlerin, gerçek anlamda bir potansiyelleri olmasının ve oyunun kurallarının değiştirmesinin de önemi var." ifadelerine yer verdi.