Güncel

Tosuncuk Mehmet Aydın parayı katlamış!

Çiftlik Bank kurucusu Mehmet Aydın'ın topladığı paraları birkaç katına katladığı ortaya çıktı. İşte Aydın'ın emniyetteki ifadesi.

Tosuncuk Mehmet Aydın parayı katlamış!

Geçtiğimiz günlerde Brezilya'da teslim olan ve Türkiye'ye getirilen Çiftlik Bank kurucusunun emniyette verdiği ifade ortaya çıktı. Buna göre Mehmet Aydın topladığı paraları Bitcoin'e yatırarak birkaç katına çıkardığını iddia etti.

Hürriyet Gazetesi'nden Musa Kesler'in haberine göre Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın, emniyette verdiği ifadesinde "Bitcoin’e yatırım yaptım, 10 kat arttı” dedi ve kazandığı paranın raporda belirtilen borç miktarını ‘kat kat’ karşılayabileceğini söyledi.

Aydın'ın ifadesine göre Çiftlik Bank mağdurlarından Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) raporlarında belirtilen miktardan çok daha fazlası toplandı. Aydın'ın ifadesinde 1.5 milyar TL'yi Bitcoin'e yatırdığını söyledi ve elindeki parayı birkaç katına çıkardığını belirtti. Ancak bu 'birkaç katın' ne kadar olduğu konusunda detay vermedi.

Aydın, Bitcoin konusunda yatırımlarının olduğunu ve Akhisar'da bulunan Bitcoin madencilik tesisisin Gümrük ve Ticaret Bakanlığı yetkilileri tarafından ziyaret edilmesini de belirtti. Aydın kimseye kar payı vaad etmediğini de belirterek "Bitcoin tarihten bu güne 10 kat daha değer kazanmıştır. Bu da raporda iddia edilen 2 milyar 971 milyon 905 bin liralık ödemeyi kat ve kat karşılamaktadır. Ancak üyelere kesinlikle sistem üzerinden bu miktarda kâr vaadinde bulunmadım.” dedi.

Yorumlar
Yalan
Adam son iki haftasını sokakta yatmış nasıl yalan haber bu aq hicmi arastirmiyonuz
Cevapla
MİNİK
HELAL OLSUN ONA PARAYI VERENLER APTALSA YAPACAK BİRŞEY YOK DERLER YA APTALLAR OLMASA UYANIKLAR NASIL GEÇİNECEK..BEYİNSİZLERDE VERMESELERDİ PARALARINI..
Cevapla
Çetin Bayraktar
Yani yakında yeni bir işadamımiz olacaktır
Cevapla
Teknoman
Cökecekler tosunuma. 10 Kat artmis ve maliyeye haber vermemis, gitti paraciklar.
Cevapla
NizamülMülk
Aynen üstad, o 15-20 milyar TL’ye ÖİV MTV Gelir Vergisi ÖTV Matrah Gecikme Faizi Temettü faizi Haberlesme Bedeli Guvence Bedeli Anadan Dogma Suçu (Bedeli) Kdv Faizin isleyen faizi cart curt 60 cm’lik kalın fatura çıkarınca, zaten oğlanın oluk oluk terlemekten sıfıra düşen sıvı seviyesi icin verilen buzz gibi soğuk su midesine lök diye oturmasin diye bi de karşıdakı Köbap69’dan çökertme kebabı yenir oh. Memurlar yerler, Memo zaten at gibi maşallah. Hem o kadar kul hakkı yedi, doymuştur ölesiye at
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.