Güncel

Tosuncuk Mehmet Aydın'ın ilk ifadesi ortaya çıktı

Çiftlik Bank kurucusu Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın'ın Türkiye getirildikten sonraki ilk ifadesi ortaya çıktı.

Tosuncuk Mehmet Aydın'ın ilk ifadesi ortaya çıktı

Brezilya'da teslim olduktan sonra Türkiye'ye getirilen Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın'ın ilk ifadesi açıklandı. TRT Haber tarafından aktarılan bilgilere göre Aydın "Ailemle sorun yaşadığım için teslim oldum. Borçlarımı ödeyeceğim" dedi.

Tosuncuk Mehmet Aydın'ın ilk ifadesi ortaya çıktı

TRT Haber tarafından açıklanan ve Mehmet Aydın'ın İstanbul Emniyeti'ndeki ön görüşme ifadesinde borçların büyük bir kısmının ödendiği, kalan borçların da ödeneceği belirtildi. Aydın'ın Brezilya'dan gelirken Çiftlik Bank'la ilgili belgelerin yanında alacaklarına ilişkin bir liste getirdiği de öğrenildi.

Aynı zamanda aile ile ilgili sorun yaşadığını dile getiren Aydın, teslim olmasına asıl neden olarak ailesini gösterdi. Mehmet Aydın'ın teslim olmasıyla ilgili olarak bazı spekülasyonlar ortaya atılmıştı. Bunlar arasında akla en yatkın olanı ise borçlarını ödeyerek etkin pişmanlık yasasından faydalanması öne çıkıyor. Aydın borçlarını öderse muhtemelen çok uzun bir süre hapiste kalmadan tahliye edilecek.

Ani bir kararla teslim olan Mehmet Aydın, kurduğu Çiftlik Bank sistemi ile Sermaye Piyasası Kurulu'nun raporuna göre 77 bin 843 kişiden 511 milyon TL topladı. 62 bin 877 kişiye 393 .3 milyon TL ödeme yapıldı. Kalan para ise Kıbrıs'a ve Çiftlik Bank CEO'su Mehmet Aydın ile eşinin hesabına aktarıldı.

Yorumlar
yakup
türkiyenin denizi ile kerizi bitmez diye bir söz vardır (sözün sahibi sülün osman)
Cevapla
d3m1r
20 yaşındaki çocuk millleti keriz durumuna düşürdü. Türk yargısının gereğini yapmadığını düşünüyorum. Geç gelen adalet adalet değildir.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.