Güncel

Trafik problemine Elon Musk'tan çözüm!

Elon Musk trafikle ilgili yeni bir çözüm sundu. CES fuarında ortaya çıkan çözüm ne yazık ki olumlu sonuçlanmadı. İşte konuyla ilgili tüm detaylar.

Trafik problemine Elon Musk'tan çözüm!

Elon Musk, Boring Company isimli bir projeyle trafiğe çare bulmaya çalıştı. Ancak Musk'ın çözüm yolunda bile trafik oluştu.

Musk'ın iddiasına göre arabaları (özellikle şirketi Tesla tarafından yapılan arabaları) yeraltına koyarsanız, kesinlikle trafiğe asla yakalanmazlar. Bu adım, trafik sıkışıklığının yaşandığı Miami ve Las Vegas gibi şehirler için oldukça çekici bir yöntemdi.

Trafik problemine Elon Musk'tan çözüm!

5-8 Ocak'ta düzenlenen CES'te çekilen görüntülerde "Vegas Döngüsü" (Vegas Loop) adı verilen tünel yolunda meydana gelen trafik dikkat çekti.  CES'in bir parçası olarak Tesla, bazı konferans katılımcılarına, arabaların her modelini kullanmaya hak kazanmak için testler yapan ücretli sürücüler tarafından şoförlü tünelde keyifli yolculuklar sundu.

Benjamin Brochstein tarafından yayınlanan bir video, bu arabalardan birinin trafik sıkışıklığında durana kadar yol boyunca ilerlediğini gösteriyor. Sürücü, sıkışıklığın muhtemelen istasyonlardan biri olan güney salonunun kapalı olmasından kaynaklandığını söylüyor. Ancak bu vesileyle Musk'ın trafik çözümü de olumlu bir sonuç almadı. 

Tünel gezileriyle ilgili başka bir videoda, teknoloji uzmanı YouTuber Brian Tong, bu yolculukların geçmişte CES'te yaptığı binlerce adımdan çok daha iyi olduğunu söylüyor.

Bu gezintilere çıkan vloggerların hiçbiri sürücülere tam olarak sert sorular sormuyor, ancak sormuş olsalar bile, sürücülere liderleri Musk için coşkulu bir övgü ile yanıt vermeleri talimatı veriliyor. Vegas tüneli için sızdırılan bir eğitim belgesinde, sürücülere Musk'a "Harika! İlham Veren/Motive Edici/vb." ve "harika bir lider!" demeleri talimatı veriliyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.