Güncel

Türk markalar Ukrayna mağazalarını kapatıyor!

Ukrayna’da faaliyet gösteren Türk markalar mağazalarını kapatmaya başladı. LC Waikiki’den Colin’s’e kadar bir çok marka 200 civarında mağazasını kapattı.

Türk markalar Ukrayna mağazalarını kapatıyor!

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Ukrayna'ya resmi olarak savaş başlattı. Özel askeri operasyonların başlamasıyla bölgede hareket başladı. Rusya'nın saldırıları sadece Ukrayna halkını değil bölgede bulunan Türkleri de direkt olarak etkiledi. Türk markalar Ukrayna mağazalarını kapatmaya başladı.

 LC Waikiki’den Colin’s’e kadar bir çok marka güvenlik endişeleri sebebiyle mağazalarını kapatmaya başladı. English Home da dahil birçok marka, ülkede bulunan 200 civarında mağazasını kapattı.

Türk markalar Ukrayna mağazalarını kapatıyor!

türk

Dünya'nın haberine göre AVM’lerden markalara yazı gönderildi. Colin’s’in 60, LC Waikiki’nin 50 civarında ve English Home’un ise 33 mağazası hali hazırda Ukrayna2da bulunuyor. LC Waikiki de bölgede en çok mağazaya sahip şirketler arasında yer alıyor. Marka; Kiev, Çernigov, Jitomir, Harkov, Lviv, Dnipro, Krivoy Rog, Zaporijya, Odessa ve diğer şehirlerde 50’ye yakın mağazaya sahip. Hali hazırda 60 mağazasını kapatmayı planlayan LC Waikiki savaşın patlak vermesiyle işleri hızlandırabilir.

Colin’s de olaylardan etkilenen bir diğer marka olarak karşımıza çıkıyor. Colin’s’in Ukrayna’da 70 civarında mağazası bulunuyor. Ülkede 30'dan fazla şehirde var olan marka da güvenlik endişeleri yaşıyor. Bölgede bulunan Türk perakendecileri yeni mağaza açılışlarını askıya alıyor.

Savaşın patlaması aynı zamanda ekonomiyi de alt üst etmiş durumda. Dolar ve altında sert yükselişler meydana geldi.

Yorumlar
Cish hjg
Stsobgvxjck cydhd Hdyfdi
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.