Kripto Para

Bitcoin 10.000 dolara doğru koşuyor! 30 binin altına düştü!

Kripto para camiasında deprem etkisi çok şiddetli devam ediyor. Bitcoin son günlerde ciddi anlamda değer kaybı yaşadı. İşte tüm detaylar.

Bitcoin 10.000 dolara doğru koşuyor! 30 binin altına düştü!

Kripto para piyasasının öncü lideri Bitcoin (BTC) daha geçtiğimiz yıl ciddi bir yükselme yaşamıştı. Geçtiğimiz yıl Kasım ayı civarında 69 bin doları görerek tarihi zirvesini yapan Bitcoin şimdi ciddi anlamda düşüşe geçti.

Geçtiğimiz dönemlerde 100 bine çıkacağı söyleyen Bitcoin şimdi aşağı yönlü ciddi anlamda koşuyor. 33 bine kadar düşen öncü kripto para birimi şu anda 27 bin dolar seviyesine kadar gelmiş durumda. Bir kaç gün önce ünlü bir ekonomist Bitcoin'in düşüş yaşacağı konusunda uyarmıştı. O ekonomistin iddiasına göre Bitcoin 10 bin dolara kadar düşecekti.

Bitcoin 10.000 dolara doğru koşuyor! 30 binin altına düştü!

bitcoin

ABD ve AB ülkeleri başta olmak üzere artan enflasyon ve ülkelerin hamleleri kripto para piyasasında ciddi bir baskı oluşturdu. En son Amerikan Merkez Bankası FED'in faiz artırımı adeta bardağı taşıran son damla oldu ve kripto paralarda ciddi anlamda düşüş başladı. Bitcoin önce 55 bin doların altına sarkarak teknik olarak ayı piyasasına girdi. Ardından 51.500, 48.000, 46.500, 43.000 dolar destekleri kırıldı. Zaman zaman toparlanmaya çalışsa da yapılan tüm hamleler nafile olarak karşımıza çıktı. Öncü kripto para biriminde yaşanan bu sallantılar diğer kripto para birimlerini de olumsuz etkilemeye devam etti.

Yorumlar
Mk Ultra
Doları olan abd ye gönderiyor
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.