Güncel

Türk Telekom aboneleri daha uzun yaşayacak!

Türk Telekom abonelerinin ömrünü uzatmaya yarayacak bir uygulamayı kullanıma sunuyor. İşte Türk Telekom'un yeni uygulaması ile ilgili tüm detaylar.

Türk Telekom aboneleri daha uzun yaşayacak!

Son yıllarda akıllı cihazların yaygınlaşmasıyla birlikte insanlarda bulunan ölümcül hastalıkların tespiti de kolaylaştı. Elbette bu tespitlerde kullanıcıların verileri okuma ve doktora başvurma süreci de önemli bir rol oynuyor.

Türk Telekom da bu konuda üzerine düşeni yapmak için kolları sıvadı ve yeni bir uygulama geliştirdi. Geliştirilen bu uygulama ile ilgili tüm detaylara aşağıdaki metinden göz atabilirsiniz.

Bu arada dip not olarak hatırlatalım. Türk Telekom tarafında bir şikayetiniz varsa bu haberin altına yorum olarak girebilirsiniz.

Türk Telekom aboneleri daha uzun yaşayacak!

Türk Telekom’un Sağlık Bilimleri Üniversitesi Dr. Siyami Ersek Göğüs, Kalp ve Damar Cerrahisi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi ile birlikte hayata geçirdiği ‘LIGHT’ uygulaması, sağlıkta yeni bir çığır açıyor. Uygulama sayesinde kalp ve damar hastalığı riski taşıyan kişilerin durumlarında ciddi düzeyde olumlu gelişmeler gözlendi.

İnsan odaklı yaklaşımıyla sağlıkta da dijitalleşmeye yönelik teknolojiler geliştiren Türk Telekom, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Dr. Siyami Ersek Göğüs, Kalp ve Damar Cerrahisi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi iş birliği ile ‘LIGHT’ mobil uygulamasını hayata geçirdi.

Projeye, hastanenin uzman kardiyologları tarafından belirlenen kalp ve damar hastalıkları yönünden yüksek riskte 540 hasta katıldı. ‘LIGHT’ uygulaması üzerinden 1 yıl boyunca yakından takip edilen hasta grubunda, takip edilmeyen gruba kıyasla hastalık risklerinde anlamlı bir düşüş gözlemlendi. Hastaların, uygulama sayesinde, tansiyon regülasyonlarını sağlamada, kötü kolesterollerini düşürmede, iyi kolesterollerini yükseltmede, kilo vermelerinde ve diyet önerilerine uymalarında ciddi fayda elde ettikleri ortaya çıktı. 

“Mobil sağlık geleceğe yön verecek” 

Konuya ilişkin açıklama yapan Türk Telekom Strateji, Planlama ve Dijital Genel Müdür Yardımcısı Barış Karakullukçu, “Sağlıkta esas olan ‘önleyici’ uygulamalardır. Biz de Türk Telekom olarak insana değer veren ve onları değerli hissettiren işlere odaklanıyoruz.

Sağlık konusundaki dijitalleşme yatırımlarımız için de bu bakış açısıyla hareket ediyoruz. LIGHT uygulamamız, akıllı cihazları kullanarak hastalık risklerini azaltabilmenin mümkün olduğunu gösterdi. Bu sonuçların, gelecekte mobil sağlık konusunda Türkiye’de yapılacak çalışmalara da ışık tutacağına inanıyoruz” dedi. 

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Öğretim Üyesi, Proje Koordinatörü Dr. Ahmet İlker Tekkeşin:

 dijitalleşmesine liderlik eden Türk Telekom ile ‘önleyici hekimlik’ kapsamında çok önemli bir iş birliğine imza attık. Bir yılın sonunda, bu bilimsel çalışma ile hastaların düzenli olarak kullandıkları uygulama ile kardiyak risklerinde önemli bir düşüş saptadık. Sağlık alanında çığır açacak bu gelişmenin, bundan sonraki inovatif çalışmalarımız için güçlü bir başlangıç olduğunu gururla belirtmek isterim” dedi.

Toplum sağlığı konusunda çığır açacak bir çalışma olarak gösterilen ‘LIGHT’ mobil uygulaması ile ulaşılan sonuçlar, dünyaca ünlü sağlık dergilerden biri olan ‘Atherosclerosis’de yayımlandı.

Yorumlar
Orhan bek
Tek şikayetimiz telefonlarda taksit sürelerimi uzatın kardeşim 3 ay nedir ya yapım 12 ay telefon bozuldu faturaya telefon alacaz alacamız telefonlar 3 ay olmaz böyle
Cevapla
Birgül Uluçay
Bir alt yapı müracaatı yaptık ilgilenen yok
Cevapla
mehmet özdemir
Türktelekoma yaklaşık 4 aydır ev interneti için başvuruda bulundum halen altyapı yok diye bağlamıyorlar telekom ancak ömrü kısaltır uzatmaz
Cevapla
Ttnet mağduru
Türk telekom sömürgeci bir firma. İnsanlara en fahiş fiyatlarla en rezil kalitede hizmet vererek süründürüyor ve iki yıldan fazla süreli sözleşme yaptırarak kendisini bağlayıcı kılması gereken sözleşmeye müşteriyi hile ile dolandırır tarzda cayma cezalarıyla kandırarak vazgeçirip sömürmeye devam ediyor. Devletin de bir taraftan müsaade ettiği diğer taraftan da kanun ile yasaklamasına rağmen iki yıldan fazla süreli sözleşmelere eklenen cayma bedellerini kaldırmayışına hayret ediyorum. Sözde daha uzun yaşayacakmışız. Acaba hastalık müsebbibimiz olup gerekli bildirimleri vermesi gerektiğinden olmasın bu uygulaması!! Gerçi halkı kontrol altına alma amacı da güden uygulamalar arttı bu süre zarfında Daha neler göreceğiz..
Cevapla
Fikret Karapınar
İki hattımı Türktelekoma taşıdigim için pişmanım çünkü internet hiç çekmiyor.evimde internet var oda düşük hiç yakışmadı yazıklar olsun.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.