Güncel

Türk Telekom da Upload hızını artırdı!

Turkcell Superonline'dan sonra Türk Telekom da bazı abonelerinin Upload hızını artırdı. İşte konuyla ilgili detaylar.


Geçtiğimiz günlerde Turkcell Superonline fiber abonelerinin Upload hızını artırmıştı. Hatta bazı abonelerin Download hızları da yükselmişti. Bugün konuyla ilgili açıklama yapan Turkcell Superonline bu olayı doğrulamış ve 31 Mayıs 2020 tarihine kadar fiber internet abonelerinin hem Download hem Upload hızlarını yükselteceklerini duyurmuştu. Benzer bir adım Türk Telekom'dan da geldi.

Türk Telekom da Upload hızını artırdı!

Henüz resmi bir açıklama olmasa da sosyal medyada bazı Türk Telokom abonelerinin internet Upload hızlarında yükselme yaşandı. Sosyal medyada paylaşılan bilgilere göre Türk Telekom ya da bu altyapıyı kullanan diğer operatörlerin abonelerinin Upload hızları yükseltildi. Özellikle belli bir hızın üstünde yapılan bu düzenlemenin muhtemelen yine sadece fiber aboneleri için geçerli olduğunu düşünüyoruz.

Sosyal medya paylaşımlarında sabit bir rakam olmamakla beraber bazı kullanıcıların 8 Mbps, bazılarının 10 Mbps Upload hızlarına ulaştığını görüyoruz.

Muhtemelen bu düzenleme altyapının kaldırdığı noktalarda ve belli hızın üzerindeki aboneler için geçerli olacak. Koronavirüs yüzünden zor zamanlar geçirdiğimiz bugünlerde bu tarz adımların abonelerin yüzünü güldüreceği bir gerçek.

Türk Telekom cephesinden henüz konuyla ilgili bir açıklama gelmedi. Bu açıklama geldiğinde yine bu sayfalarda sizlere aktaracağımızı belirtelim. Bu hız artışı her Türk Telekom abonesinde yaşanmıyor. Bu bakımdan eğer hızınız artmadıysa paniğe kapılmamanızı öneriyoruz.

Siz de Türk Telekom abonesiyseniz ve Upload hızınız arttıysa yaşadığınız deneyimi aşağıdaki yorum bölümünde diğer okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.

Güncelleme

Türk Telekom konuyla ilgili resmi açıklamasını yaptı. Okumak için ilgili haberimize bakabilirsiniz. 

Yorumlar
Orhan
Bırakın telekom reklamı yapmayı onca fiber reklamı bir dünya fatura bedelleri ama sonuc hep aynı yani sıfır +sıfır elde var sıfır boş reklam yapmayın millet kullanıyor ve biliyor ne olduğunu
Cevapla
Bayram
Ben 4 yıldır turktelekom kullanıyorum baştan çok güzeldi ama iyiyi e bozdular sözleşmem bitmesine az kaldı zaten tamamen iptal edeceğim sözleşmeyi Ne hızı arttırdı daha çok düşürdü hızını yalan haber bunlar
Cevapla
Ali
Yalan iyice yavaşlattı
Cevapla
Ali
Hızı bırak çekmiyor bile. Üç hafta dır gelip bakacaklar
Cevapla
Enes
turknet kullanıyorum an itibariyle aldığım hız 74mbps download 7 mbps upload almaktayım müthiş olay türkiyede bi ilk demekki isteyince oluyormuş
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.