Güncel

Turkcell Superonline açıkladı! İnternet hızlarını arttırdık!

Turkcell Superonline, fiber abonelerinin internet Download ve Upload hızlarını artırdığını açıkladı. İşte konuyla ilgili detaylar.


Geçtiğimiz günlerde Turkcell Superonline'ın fiber abonelerinin Upload hızını artırdığını duyurmuştuk. Şirket yaptığı resmi bir açıklama ile bu durumun doğruluğunu onayladı. Şirket Teknolojioku haber merkezine gönderdiği açıklamada sadece Upload değil aynı zamanda Download hızlarını da artırdığını duyurdu. Kötü haber ise bu durum geçici. Turkcell Superonline'dan yapılan açıklamada bu durumun 31 Mayıs 2020 tarihine kadar süreceği belirtiliyor.

İnternet hızları ile ilgili Turkcell Superonline açıklama yaptı!


İşte konuyla ilgili olarak Turkcell Superonline'ın bize gönderdiği açıklama:

Kullanıcılarına her zaman hızlı ve kesintisiz bağlantıyı sunan Turkcell Superonline, fiberde en düşük indirme hızını 50 Mbps’ye yükseltti. Böylece mevcut durumda 15, 25 ve 35 Mbps hızdan faydalanan abonelerin tümü 50 Mbps internetten faydalanabilir hale geldi. 31 Mayıs 2020 tarihine kadar devam edecek bu özel uygulama ile Turkcell Superonline, özellikle eğitimine evde devam eden öğrencilerin ve uzaktan çalışanların hayatına en verimli şekilde devam edebilmesine katkıda bulunmayı sürdürdü. Ayrıca film izleyen, müzik dinleyen, oyun oynayan kullanıcılar fiber yükleme hızının artmasıyla birlikte dijital platformlardan daha etkin hizmet alabilecek ve evdeki vaktini çok daha iyi geçirebilecekler.

“Altyapımız Türkiye’nin hizmetinde”

“Turkcell olarak milletçe mücadele verdiğimiz şu günlerde vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırmak için çalışmaya devam ediyoruz” diyen Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan “Her fırsatta fiberin ülkemiz için önemine vurgu yapıyoruz. Bugün de fiber altyapının yaygınlığının ne kadar önemli olduğu bir kez daha ortaya çıktı. Turkcell olarak bu süreçte evlerinden çalışan ve işlerine mümkün olduğunca evlerinden devam eden kullanıcılarımız için indirme ve yükleme hızlarını katladık. Türkiye’yi ışık hızında fiber internet ile tanıştıran Turkcell Superonline’ın güçlü altyapısını Türkiye’nin hizmetinde” şeklinde konuştu.

Yükleme hızı da 20 mbps’ye yükseltildi

Salgın ile mücadele sürecinde eğitime ve çalışmaya evden devam edenler için indirme hızının yanı sıra dosya yükleme hızı da oldukça önemli. Çalışanları, öğrencileri, internete içerik üretenleri veya içerik yükleyenleri de unutmayan Turkcell Superonline, yükleme hızını da en az 4 kat artırarak 20 Mbps’ye çıkardı. Böylece ödevlerini gönderen öğrencilerin, dosya transferi yapan çalışanların, sevdikleriyle görüntülü görüşme yapanların, sıkça canlı yayın yapanların ve sosyal medya platformlarına video yükleyenlerin de yüzünü güldürdü.

Teknolojioku olarak Turkcell Superonline Upload hızlarını artırdığı gün bir video hazırlamış ve siz okuyucularımızla paylaşmıştık. İşte o video:

Yorumlar
Mehmet
superonline kullanıcısıyım her tarafları yalan üçkağıtçılik sahtekarlık dolu sahtekarlığa ilk başta başlıyorlar anlatırken şöyle hızlı böyle hızlı kaliteli diye anlatıyor pazarlamacilari 50 mb internet 6 ay 60 TL 6 ay 80 TL diyorlar sözleşmeye 10 mb yazıyorlar güvendiğiniz için sözleşmede ne yazdıklarına bakmıyorsun imzaliyorsun sözleşme nüshası dahi bırakmıyorlar sonradan internet hızı düşük yada kopmalar olunca müşteri hizmetlerinden İnternetin 10 mb olduğunu öğreniyorsun bu dolandiricilik resmen bir daha superonline hayatta abone olmam
Cevapla
Muxin
Allah sizi bildiği gibi yapsın. Ancak reklam peşindesiniz. Lafta hizmet ediyorsunuz, paramızla rezil oluyoruz. Her yerde söyleniyorsunuz fiber altyapı döşendi falan diye, Telekom kutusuna yazmışlar fiber İnternet burda diye, fiber başvurusu yapmak istedim sistemden baktı değil mahalleye ilçeye gelmemiş fiber. 24mbit e kadar diye paket açıyorlar, bana gelen maksimum hız 8mbit.2 günde bir İnternet kesiliyor, arıyorum burdan yapabileceğimiz herseyi yaptık deyip arıza kaydı oluşturuyorlar. Ertesi gün eve gelen giden yok ama telefona mesaj geliyor arızanız giderilmiştir diye. Aylardır aynı muhabbet bezdim artık aramıyorum. Neresinden tutsak elimizde kalıyor.
Cevapla
Sinan
Taahhüt bittiği an bir daha yolumuz kesişmesin inşallah download hizim 2.40 en yuksek indirme hizim 010 larda 20 gün oldu hergun aramam a rağmen hiç gelen giden yok hep aynı safsata biz aciliyetini bildiriyoruz efendim parayı alırken çatır çatır
Cevapla
cagdas
Bu teknolojiyi görünce bizi acımadan sömürdüklerini dusünüyorum. Durduk yere internet hizini arttirdilar tüm Türkiyede. E hani yetmiyordu veri yollari ???
Cevapla
Engin
Arkadaşlar yukarıdaki hız arttırımları sadece fiber hatlar için geçerli. Zaten araştıran kişi şunu da bilir ki adsl türlerinde en kötü altyapılardan birisi Turkcell'e aittir. Yani ADSL ve Mobil veri bu hız arttırımına dahil değildir. Diğer yandan Türk Telekom da benzer bir hız arttırımı yaprak yükleme hızlarını 2 katına çıkardı, ADSL,VDSL ve fiber de dahil.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.