Güncel

Türk Telekom diğer operatörlere örnek oldu! Bravo

Türkiye'nin önde gelen operatörlerinden Türk Telekom son projesiyle diğer operatörlere de örnek oluyor. İşte detaylar.


Bilindiği üzere Türkiye'de üç büyük operatör bulunuyor. Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone. Operatörlerin hangisinin çekim konusunda en iyi olduğu tartışılabilir. Fakat çekim kaliteleri kadar sosyal sorumluluk projeleri de Türkiye için büyük önem arz ediyor. 

Bu projelerden sonuncusu Türk Telekom'dan geldi. Türk Telekom tarafından yapılan açıklamada şu satırlara yer verildi.

Türk Telekom diğer operatörlere örnek oldu! Bravo

Türk Telekom, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü öncesinde, ilaç prospektüslerine sesli ulaşmayı sağlayan bir ilke imza attı. Türk Telekom’un, RxMediaPharma iş birliği ile görme engellilere yönelik sunduğu ilaç barkodu okuma özelliği sayesinde, 6 binden fazla ilacın kullanma talimatına dair bilgiler kolayca dinlenebilecek.

İnsan odaklı yaklaşımıyla çalışmalarını sürdüren, toplumsal meselelere teknolojik çözümler üreten Türk Telekom, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde sağlık sektöründe engelleri kaldıran projesiyle bir ilke imza atıyor. Bu doğrultuda Türk Telekom, RxMediaPharma İnteraktif İlaç Bilgi Kaynağı iş birliğiyle görme engellilerin, 6 binin üzerindeki ilacın temel bilgilerine ulaşabilecekleri ‘ilaç barkodu okuma’ özelliğini hayata geçiriyor.

Yeni özellik ile kullanıcılar, ilaç kutusunun üzerinde yer alan barkodları, Telefon Kütüphanesi uygulaması ana menüsündeki ilaç barkodu tanıma ikonunu etkinleştirerek açılan kameraya okuttuklarında, ilaçlara dair kullanım talimatı, yan etkileri, saklama koşulları gibi bilgilere kolayca ve başkasına ihtiyaç duymadan ulaşabilecekler.

Önal: “Türkiye’ye değer projeler üretiyoruz”

Türk Telekom CEO’su Ümit Önal “Türkiye’ye değer katacak projeler üretmek için çalışıyoruz. Teknolojiden herkesin ihtiyaçları doğrultusunda yararlanması bizim için çok önemli. Telefon Kütüphanesi uygulaması içerisindeki ilaç barkodu okuma özelliği ile görme engellilerimizin hayatını biraz da kolaylaştırabilmenin, hayatlarına dokunabilmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Diğer yandan EyeSense ile onların yanında olmayı sürdürüyor, az gören çocuklarımız için yaptığımız Günışığı projemiz sayesinde çocuklarımızın geleceğine ışık olmak için çalışıyoruz” dedi.

Teknoloji, herkes için…

Türk Telekom bugüne kadar engelli vatandaşların bilgiye eşit şartlarda erişebilmesi için teknolojinin sunduğu olanakları seferber ederek birçok önemli projeyi hayata geçirdi. Bu kapsamda; Telefon Kütüphanesi uygulaması ile 2 bine yakın sesli kitaba ve içeriğe erişim sağlanıyor.

Uygulama içerisindeki Tablolar Konuşuyor özelliği dünyaca ünlü 20 betimlemeli tabloyu barındırırken, Para Tanıma fonksiyonu da görme engellilerin güvenle ve bağımsız bir şekilde alışveriş yapabilmelerine olanak tanıyor. Nesne ve renk tanıma özelliği ile görme engellilerin günlük hayatlarını kolaylaştıran ve fotoğraf çekme özelliği ile sosyal medyada da aktif olmalarına destek olan EyeSense uygulamasını sunan Türk Telekom, az gören çocukların hayata aktif katılabilmesi için de Günışığı projesini yürütüyor.

Yorumlar
Fatih
Kaerdeslerim alt yapiniz bakirsa hic sorun etmeyin turknet son caredir iyi hizmet musteri memmuniyeti herseyi cok guzeldir ahada reklam yapiyorum size son care bu
Cevapla
Özcan
Türk Telekom bitmiştir kendini geri kazanmak için böyle küçük şeylerle sözde fedakarlık yapıyor pozu veriyor müşteri kabiliyeti sıfır İnterneti resmen çöktü diyecek kadar var, bir buçuk yıl boyunca mağduriyet yaşıyorum ve İnternet paketimi bozuyorum başka oporötöre geçiyorum önce ev İnterneti sonra mobil hatalarımı iptal edecem
Cevapla
Fatih
Kardes bende madurum ama bu zikimi kullanmak zorunda kaldim sana bir operatör diyem alt yapin bakirsa en iyi turknet tir ben kullandim ankarada cok menmundum ama memlektime geldikten sonra alt yapi fiber oldugunda dolayi cekmek zorunda kaldim
Yazık
Siz ilk başta internet hizmetini düzgün verin binada internet alt yapısı var 4 aydır aramadığım merci kalmadı geldikleri muhatap aldıkları önemsedikleri
Cevapla
Oguzhan
Yalan
Cevapla
Madurum
Bu ülkeyi derhal terk et telekom. Bizi bitirdin yav. Hizmet yok kardeşim hizmettttt
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.