Güncel

Türk Telekom en çok internet kullanan şehri açıkladı

Türk Telekom, yapmış olduğu araştırmalar sonucu en çok veri kullanan şehrimizi açıkladı. Bakalım en çok interneti hangi ilimiz kullanmış? İşte detaylar.

Türk Telekom en çok internet kullanan şehri açıkladı

Türk Telekom, Türkiye'nin dört bir yanına internet taşımaya devam ediyor. Kullanıcılarına en hızlı ve en güvenli interneti sunmak için gece gündüz çalışan Türk Telekom, bu çalışmasının başarısını almaya başladı.

Türk Telekom abonelerinin 2019 yılı için Türkiye genelinde abone başı aylık ortalama data kullanımı 129,63 GB olmuştu.

Ancak koronavirüs pandemisinden dolayı herkesin eve kapanması ile 2020 yılında bu değer yüzde 44 artışla 186,57 GB’a ulaştı. 

Türkiye genelinde Türk Telekom kullanıcılarının aylık ortalama upload (yükleme) hacmi ise abone başına 9,29 GB’dan yüzde 55 artışla 14,38 GB’a yükseldi. 

Türkiye’nin abone başı veri kullanımı haritasına bakıldığında özellikle İstanbul, Malatya, Manisa, Muğla ve Adıyaman illerindeki artış dikkat çekti.

Türk Telekom

Bu kapsamda geçen yıla oranla; yüzde 49 ile İstanbul, Manisa, Muğla ve Malatya, yüzde 48 ile Adıyaman abone başı aylık ortalama data kullanımının en çok yükseldiği ilk beş il oldu. Abone başına aylık ortalama en çok data tüketimi olan il ise 257,44 GB ile Şırnak olarak kayıtlara geçti.

En çok internet kullanan iller

  1. İstanbul (%49)
  2. Malatya (%49)
  3. Manisa (%49)
  4. Muğla (%49)
  5. Adıyaman (%48)
Yorumlar
ben
maltyada var yeees
Cevapla
len
neeeeeeeeeeee
Eren
Denizli için değişen bir şey olmamış sadece %9
Cevapla
Mesut
Yani özel şirketlerin yoluna taş koyan basiretsiz bir yapı olan bu firma 15 yıldır şehir merkezindeki evime yaptığım yüzlerce talebe rağmen henüz internet bağlayamıyor başka firmanın bağlamasına da izin vermiyor ... Anlayışla karşılayamıyorum..
Cevapla
Analitik Zero
Bırak data okumayı artış bizi ne ilgilendirir Batmana bak Batmana
Cevapla
Mehmet Sıddık
Gereksiz bir marka halka hizmet yok üçkağıtçı bir düzen faturam 44 tl 350mb aşım oldu 90tl aldılar.haram olsun ateş olsun o para onları yaksın inşallah
Cevapla
vat
hangisi iyi ki diğerleride rezalet
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.