Güncel

Türkiye'nin koronavirüs aşı haritası kullanıma sunuldu

Koronavirüs aşısı Türkiye'de geçtiğimiz haftalarda uygulanmaya başladı. Şimdi de Türkiye'nin koronavirüs aşı haritası kullanıma sunuldu. An be an hangi ilin aşılandığını görün.

Türkiye'nin koronavirüs aşı haritası kullanıma sunuldu

2019'un sonunda Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs salgını, 2020 yılımızı kabusa çevirmişti. Neyse ki koronavirüs aşısı bulundu. Türkiye'de geçtiğimiz haftalarda uygulanmaya başlayan koronavirüs aşısı için Sağlık Bakanlığı bir site kurmuş ve ülkemizde kaç kişinin açılandığını anlık açıklamaya başlamıştı.

Bugün ise Türkiye'nin koronavirüs aşı haritası kullanıma sunuldu. Sağlık Bakanlığı anlık koronavirüs aşı takibini bir üst seviyeye çıkardı ve il bazlı olarak açıklamaya başladı.

Bu haberi yaptığımız an itibariyle ülkemizde 1.260.775 kişi koronavirüs aşısı vurulmuş durumda. İl bazlı baktığımızda ise İstanbul doğal olarak en fazla aşı olan il oluyor. İstanbul'u İzmir ve Konya takip ediyor. Aşının en az uygulandığı il ise nüfusun az olduğu Bartın ilimiz oluyor.

koronavirüs

Siz de bu konuda meraklıysanız ve hangi ilin ne kadar aşılandığını merak ediyorsanız buradan siteye ulaşabilirsiniz. 

Koronavirüs aşısı bildiğiniz gibi kademe kademe uygulanıyor. İlk olarak sağlık çalışanları daha sonra kamu ve öğretmenler bu aşıyı vurulacak. 65 yaş ve üzeri risk taşıyanlara da bu aşı öncelikli olarak uygulanacak. 2020'nin ikinci yarısında tahminlere göre tüm vatandaşlarımız bu aşıyı ücretsiz olarak vurulabilecek.

Son olarak Çin'den 6.5 milyon doz Sinovac aşısını taşıyan uçağın, İstanbul Havalimanı'na iniş yaptığını belirtelim.

Yorumlar
Bahadır Ömer Hamamcıoğlu
Toplumun akıl seviyesi öyle yüksek ki. Onları seçenler virüse yakalanmiyor. Onların yaptıklarını begenmeyenler yakalanıyor hastalanıyor.
Cevapla
Bahadır Ömer Hamamcıoğlu
Tebrik ederim. Yayılmayı yavaşlatır. Hükümet çok başarılı yol izliyor. Çok sistemli çalışıyorlar. Çok iyi organize olunmuş. Zeka düzeyi çok yüksek kimseler sayesinde virüsten kurtuluruz. Halkın da zeka düzeyini yükseltmek gerekir. Denge olsun.
Cevapla
👑The Real Gakko👑
Haritaya iyi bakmadını düşünim admin.Sıralaman yanliş.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.