Güncel

Türk Telekom internet yaygınlığında Türkiye’ye seviye atlatacak

Türk Telekom’da Temmuz ayı sonunda CEO görevine atanan Ümit Önal, Türk Telekom’un yeni döneme ilişkin hedeflerini paylaştı.


Türk Telekom’un, bugün 30 bini aşkın çalışanı, 47 milyona ulaşan abonesiyle operasyonel başarısı ve artan kârlılığı, sağlam likidite yönetimi, girişimlere desteği ve teknolojik yatırımlarıyla istihdama ve ekonomiye fayda sağlayarak Türkiye’ye değer katmaya devam ettiğini ifade eden Önal, yeni dönemdeki önceliklerini; internet penetrasyonunu arttırma, 5G’yi destekleyecek fiber altyapıyı yaygınlaştırma, daha iyi bir müşteri deneyimi ve mobil başta olmak üzere tüm alanlarda sürdürülebilir abone kazanımı olarak sıraladı.

Türk Telekom internet yaygınlığında Türkiye’ye seviye atlatacak

Türk Telekom’un, 5G alanında geliştirdiği ürün ve teknolojilerin yanı sıra fiber altyapı yaygınlığı bakımından 5G’ye EN hazır operatör olduğunu vurgulayan Önal, “Başarısı son iki buçuk yıldır kanıtlanan mevcut stratejimize tam bir konsantrasyonla odaklanırken hedeflerimize ulaşma konusunda vites büyütüyoruz. Yeni dönemde, müşteri deneyimi ve internet penetrasyonu odağından ayrılmayarak hedeflerine çok daha hızlı koşan, kurumsal büyüklüğüne rağmen bir start-up heyecanı ile çalışan, teknoloji üretiminde dünya ile yarışan bir Türk Telekom göreceğiz. Türkiye’nin EN çok aboneye sahip entegre operatörü konumumuzu yeni abone kazanımlarıyla güçlendirirken, bir yandan da ülkemizin teknolojik ve dijital dönüşümüne odaklanıp yurdun dört bir yanındaki çalışanlarımızın yoğun gayretleriyle 5G ve onu destekleyecek fiber altyapıyı hızla yaygınlaştırmayı sürdüreceğiz” diye konuştu.

180 yıla yakın geçmişiyle Türk Telekom’un, köklü bir gelenekten gelen tecrübesini yenilikçi, genç ve girişimci bir ruhla harmanlamayı başardığını belirten Önal, bu yönüyle Türk Telekom’un, teknolojide Türkiye’nin hem hafızası hem pusulası olmayı başaran ülkenin nadide değerlerinden biri olduğunu söyledi.
“Dijitalleşmeye giden yol penetrasyondan geçiyor”

Türkiye’nin 2023 vizyonu doğrultusunda hedeflediği kalkınma atağını gerçekleştirebilmesi ve ilk on ekonomi arasında yer alabilmesi için dijitalleşme ve internet kullanımının yaygınlaşmasının Türkiye adına büyük önem taşıdığını ifade eden Önal, Türk Telekom olarak öncelikli ve en önemli hedeflerinin, ayrım gözetmeksizin ülkenin her kesiminden mümkün olduğu kadar çok kişiyi internetle tanıştırmak ve Türkiye’de her kesimi gelişmiş ülkeler düzeyinde internet kullanan bir seviyeye çıkarmak olduğunu bildirdi.

Son beş yıl içinde, TÜİK verilerine göre Türkiye’deki internet kullanımının yüzde 48’den yüzde 72’ye ve BTK verilerine göre hane halkı internet penetrasyonunun yüzde 40’lardan yüzde 56’ya yükseldiğini aktaran Önal, “Yeni dönem yatırımlarımızın önceliği, dijitalleşmenin temel göstergelerinden biri olan bu oranı Avrupa ortalaması olan yüzde 70’ler seviyesinin de üzerine çıkarmak olacak” dedi.

Yorumlar
yakup
türk telekom interneti çok kötü sayfaları çok geç açıyor 2 saat çokgüzel tıkır tıkır açıyor siteleri 2 saat sonra aşırı yavşlıyor bu nasıl bi hizmet interneti ödemessen keserler paranla hizmet alamıyorsun rezil oluyorsun beyler turk telekom interneti bıraktım turknet' e geçtim valla tıkır tıkır hızlı problemde yaşamıyorum herkese tavsiyemdir şunuda söyleyim turktelekom interetin altyapısı hala tam oturmadı direk turknete geçin beyler
Cevapla
Ziya
Yahu Daha 850 metre yere kablo cekemiyorsunuz hiccc konuşmayin bence. Sattiğiniz ürünün arkasinda duramiyorsunuz.
Cevapla
yavuz
bulunduğum yerin altyapısı 11mb ama en fazla 5mb görüyorum...
Cevapla
ercan
Abi bırakın 5g yi benim bölge dahil pek çok bölge daha 3g hızında bile değil. 10mb hız çok zor görüyoruz, siz burada 5g diyorsunuz. Siz önce mevcut müşterilerinizin alt yapısını iyileştirin de ondan sonra gelip 5g den bahsedin.
Cevapla
Tipitip
Şakalar şakalar şakalar...
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.