Güncel

Türk Telekom sosyal medyadaki iddiaları yalanladı

Türk Telekom yaptığı açıklama ile sosyal medyada ortaya atılan iddiaları yalanladı.


Sosyal medyada Türk Telekom hakkında çıkan iddialara şirketten açıklama geldi. İddiaya göre Türk Telekom aboneliğini iptal etmek isteyen bir kadının talebi, okuma yazması olmadığı ve Türkçe'yi tam olarak konuşamadığı gerekçesiyle geri çevrildi. Bu iddiaları yalanlayan Türk Telekom yazılı bir açıklama yaptı.

Türk Telekom sosyal medyaki iddiaları yalanladı

İşte o yazılı açıklama:

Halkımızı ve paydaşlarımızı bilgilendirme sorumluluğumuz çerçevesinde, 22 Ağustos 2020 Cumartesi gecesi sosyal medya platformunda bir kullanıcının şikâyeti üzerine gündeme getirilen iddialara dair açıklama yapma gereği doğmuştur.

Söz konusu iddialar bizi derinden üzmüştür. 180 yıldır Türkiye’nin 81 ilinde din, dil, ırk ayrımcılığı yapmadan hizmet veren Türk Telekom, çalışmalarını büyük bir hassasiyetle, herhangi bir ayrımcılığa yer vermeden sektörel yasal düzenlemeler doğrultusunda sürdürmekte kararlıdır.

Yaşanan hadisede kullanıcımızın saat 22:11’de sosyal medyada paylaştığı şikâyetine sosyal medya müşteri destek ekiplerimiz 22:52’de yanıt vermiş, kendisinden iletişim bilgilerini istemiş, bilgilerin gece saatlerinde ulaşması nedeniyle, 23 Ağustos Pazar sabahında kendisiyle irtibat kurulmuştur.

Bahse konu şikâyetle ilgili ivedilikle yapılan araştırmalarla, gündeme taşınan iddiaların gerçek dışı olduğu ve hiçbir vatandaşımızı rencide edecek bir yaklaşımın yaşanmadığı tespit edilmiştir.

Yapılan incelemede, annesi adına işlem yapmak isteyen müşterimize, yasal düzenlemeler nedeniyle hat açma ve kapama işlemlerinin, diğer telekomünikasyon operatörlerinde olduğu gibi, ıslak imza ile bayiden ve hat sahibi tarafından yapılması zorunluluğunun ifade edildiği görülmüştür. Bu yönlendirmenin yapılmasına rağmen müşterimiz sürecin telefonda çözümlenmesini talep etmiştir. Kişisel verilerin güvenliği gereğince, müşterimize, annesine ait hatla ilgili talepte bulunmasının da yine yasal prosedürün dışında olduğu aktarılmış, müşterimizin annesi ile birlikte en yakın bayiye gitmesi konusunda da yardımcı yönlendirme yapılmıştır.

Ayrıca ekiplerimiz, esas müşterimiz olan şikâyet sahibinin annesi ile hat kapatma işlemlerini başlatmak üzere temasa geçmişlerdir.

34 bin kişilik personeli olan Türk Telekom, müşteri şikâyeti operasyonlarını 10 bine yakın çalışanı ile sürdürmekte, Türkiye’nin 26 ilinde 38 lokasyonda çağrı merkezlerinde her dil, din ve ırktan çok dilli çalışanı ile bu süreçleri hiçbir ayrımcılığa yer vermeden, kanun yapıcıların belirlediği düzenlemeler çerçevesinde yürütmektedir.

Türk Telekom ekiplerinin ve halkımızın bu konuda tahrike kapılmamaları ve itidal içinde hareket etmeleri önemle rica olunur.

Kamuoyunun bilgisine sunarız.

Yorumlar
Burcu
Haklisiniz... Bu konu da... Fakat internet hızınız cok yavas ve bazı yerlerde cekmemektedir. Gereğinin yapılmasını rica ederim.. Iyi calismalar😉
Cevapla
yakup
turk telekomda başıma şöyle bişii geldi başıma hattımda kopma olmuştu aradırm servis gelecek dediler ne gelen oldu ne giden ve üstelik bu sıkıntım olmadan öncede internetim aşırı yavaştı aradığım halde kontrol ediyoruz dediler değişen bişii olmadı kısacası çok ilgisizler ve servisleri çok kötü arkadaşlar eğer böyle bi sıkıntınız olursa BTK ya (Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu) şikayet edin anında ilgileniyorlar ve o firmaya yüksek meblalı para cezası yazıyorlar
Cevapla
Gürsel kök
14/4/2020 de internetimi 4441444 ü arayarak nakil yaptırdım bügün 23/8/2020 Olmasına rağmen hala daha İnternet bağlantısı yapılmadı Sorun bina ile alt yapı ile ilgili Hiçbir sorun yok telefon hattı Da var sorun İnternet den Nakil yaptığım için işleminiz devam ediyor sürekli yazısı ile karşılaşıyoruz sözde sistem takılı kalmış yüzeyli gündür sorun çözülemedi Türk Telekom un bu büyük başarısızlığını Kınıyorum
Cevapla
Şükrü
Etlik ayvalıda oturuyorum baglantım süreki kesiliyor konuşma yapamıyorum iki defa müşteri hiz.aradım bir defa mail yazdım sagolsunlar ne dönen var ne ne sorunum çözüldü.yani ilgisizler ben de mi tüketici haklarına gitsem acaba
Cevapla
Cem
Bu provakatör bulunup hesap sorulmalı, zaten terör örgütü lehine twitleri de ortaya çıkmış. Kendilerini çok zeki zannediyorlar yarım akıllarıyla.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.