Güncel

Türk Telekom upload hızını yeniden artırdı

Türk Telekom, kullanıcılarına daha iyi bir internet deneyimi sunmak için fiber ve VDSL abonelerinin veri yükleme (upload) hızını 2 katına çıkarıyor.

Türk Telekom upload hızını yeniden artırdı

Geçtiğimiz aylarda pandemi sürecinde birçok servis sağlayıcının hayata geçirdiği upload yani yükleme hızını artırma geri geliyor. Bu konudaki ilk adım Türk Telekom'dan geldi.

Türk Telekom upload hızını yeniden artırdı

Türk Telekom, yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla, kullanıcılarının upload hızlarını hiçbir ek ücret ödemeden 31 Ağustos’tan itibaren geçerli olacak şekilde 2 katına çıkarıyor. Türk Telekom’un fiber ve VDSL aboneleri ile Türk Telekom altyapısını kullanan internet servis sağlayıcılardan hizmet alan tüm kullanıcılar bu hizmetten 1 Ekim 2020’ye kadar faydalanabilecek.

Otomatik olarak yükseltilecek yükleme hızı için ayrıca başvuru yapmaya gerek olmadığı da açıklandı. Ancak bu hizmetten faydalanmak için Türk Telekom ya da Türk Telekom altyapısını kullanan fiber ya da VDSL abonesi olmak gerekiyor. Türk Telekom abonesi olan ADSL kullanıcıları bu artıştan faydalanamayacak.   

Yani Türk Telekom fiber ve VDSL aboneleri Ağustos ayı sonundan Ekim ayı başına kadar 1 aylık sürede kullandıkları yükleme yani Upload hızının iki katını kullanabilecekler. Şimdilik sadece Türk Telekom abonelerinin yararlanabileceği bu hizmetin diğer servis sağlayıcılar tarafından da sunulması bekleniyor. 

Yorumlar
💠Gakk@💠
Çok eyi olmuş öğrencilerimiz için
Cevapla
İhsan asıcı
2 haftadır İnternet kullanamıyoruz ama parası ı ödüyoruz telefonu yuzumuze kapatıyor lar iki haftayı gececek ama hizmet yok
Cevapla
Musa ağur
Ben adsl kullanıyorum aylık 85 lira ödüyorum. Vdsl kullanan da 60 lira ödüyor kaç defa başvurdu. Vdsl yokmuş bizim mahallede yazıklar olsun.
Cevapla
Oneomous
Vdsl 60tlik paket nerede varmış banada söyleyin bende geçeyim saçmalamayın 24mbps vdsl 105tl ödüyorum.Mahalleniz desteklemiyormuş zaten.
Wazawa
Starlink projesi başarıyla faaliyete geçtiği zaman bu reziller ne hale düşecek merak ediyorum
Cevapla
ziloni blyat
ondan da vergi alırlar merak etme XD
İRFAN ÇÖREK
Halihazırda kullandığım üç hattım var. Gerek İnternet erişiminde gerekse aramalarda en berbat olanı Türk Telekom. Şehir merkezinde çekmiyor. İnterneti sürekli açık olmasına rağmen WhatsApp gönderileri de diğer bildirimleri de alamıyoruz. Wifi'ye bağlanınca peş peşe bildirimler geliyor. Müşteri hizmetlerine durumu izah etmemize rağmen klasik söylemlerle geçiştiriliyor. Kesinlikle tavsiye etmem.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.