Teknoloji TV

Türk Telekom da Upload hızlarını yükseltti (video)

Bu videomuzda Türk Telekom'un yükselttiği internet Upload hızını ve etkilerini anlatıyoruz.


Geçtiğimiz hafta Türkiye'deki internet teknoloji gündeminin önemli konularından biri Turkcell Superonline'ın internet hızlarını artırmasıydı. Özellikle Upload tarafında fiber abonelerinin hızını 20 Mbps'ye çıkaran servis sağlayıcı bu sayede koronavirüs yüzünden evde kalanların yüzünü güldürmüştü. Benzer bir hamle Türk Telekom'dan da geldi. 

Türk Telekom da Upload hızlarını yükseltti (video)

Yaptığı açıklama ile fiber ve VDSL abonelerinin Upload hızını iki katına çıkardığını duyuran Türk Telekom, bu dürümün 1 Haziran 2020 tarihine kadar devam edeceğini duyurdu. 

Ne yazık ki ADSL abonelerinin faydalanamadığı (teknik zorunluluklardan dolayı)  bu hız artışı tüm Türkiye'de ücretsiz olarak deneyimlenebilecek. Bu artış sadece Türk Telekom abonelerine değil bu şirketin altyapısını kullanan diğer internet servis sağlayıcı abonelerin de kapsıyor. 

Biz de Teknolojioku olarak bir video hazırlayıp konuyla ilgili görüşlerimizi aktardır. Eğer siz de Türk Telekom ya da aynı altyapıyı kullanan internet servis sağlayıcılardan internet hizmeti alıyor ve Upload hızınız artmadıysa Müşteri Hizmetleri servisini arayıp bu durumun düzeltilmesini talep edebilirsiniz. 

İşte Türk Telekom Upload hızı artışı ile ilgili düşüncelerimizi aktardığımız o video:

Destek olmak için Teknolojioku YouTube kanalımıza abone olabilir ve videolarımızı beğenebilirsiniz.

Yorumlar
Nusret
upload hızları fahiş fiyatlarla firma ve benzeri yerlere satıldığı için bizlere bu hızlar veriliyor maalesef. upload hızı ihtiyacı olan firmalar normal internete geçmesin diye yapılmadığını söyleyenlerde var. yoksa her türlü bu hızları karşılayabilir sağlayıcılar.
Cevapla
Çağlar
Bende artış oldu 5,70 (eskiden 2,70) upload alıyorum fakat 1 hazirana kadar diyorlar olacak şey değil madem verebiliyorsun neden düşürüyorsun : (
Cevapla
Selim
Yalan ben VDSL kullanıyorum hiçbir değişiklik yok.
Cevapla
Şerif gen
Hangi paketi kullaniyon
Hakan
Evde İnterneti ti güzel Türkyekommun ama çalışması gereken sorun oldeğil bence sim kart İnternetin hızlandırması lazım çok yavaş he sebepten dolayı ayrılıyorum bende türklekom dam
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.