Güncel

Turkcell aboneleri dikkat faturasızlara gizli zam!

Turkcell daha önce 30 gün süreli olan faturasız hat paketlerini 28 güne güne indirdi. İşte detaylar.

Turkcell aboneleri dikkat faturasızlara gizli zam!

Bilindiği üzere faturasız hat kullananlara özel pek çok paket bulunuyor. Bu paketler kapsamında kullanıcılara 1 ay boyunca konuşma, kısa mesaj ve internet hakkı tanımlanıyor.

Uzun bir süredir bu tanımlanma süresi 30 gün olarak baz alınıyordu. Yani aylık olarak planlanıyordu. Fakata sosyal medyada bazı müşteriler bu durumun artık 30 yerine 28 güne çekildiğini iddia etti.

Genel itibariyle Turkcell sitesine girdiğimizde de 1 ay ibaresi yerine 4 hafta ibaresi ile karşılaşıyoruz. Aslında 1 ayda 4 hafta olduğunu düşünürsek değişmiş bir durum yok. Fakat gün hesabı yaptığımızda 4 haftada 28 gün olduğunu görüyoruz.

Turkcell aboneleri dikkat faturasızlara gizli zam! - Resim : 1

Turkcell gizli zam mı yaptı?

Peki bu durum kullanıcılara sıkıntı yaratır mı? Hemen açıklayalım. Eskiden 30 günde 1 paket yenilemek zorunda kalanlar şimdi 28 günde 1 paket yenilemek zorunda kalacaklar. Yani kaba bir hesapla kullanıcılar 15 ayda fazladan 1 fatura daha ödeyecekler.

Bu durumu fiyatı değişmeyip ağırlığı düşürülen paketli ürünlere benzetebiliriz. Aslında bu bir nevi gizli zam. Paket fiyatlarını arttırmak yerine paket sürelerini kısalttılar.

Turkcell'in bu prosedürü ne zaman hayata geçirdiğini tam olarak bilmiyoruz. Zira 4 hafta ile 1 ay ifadesi pek çok insanda ayın şeyi paylaştırıyor. Zaten işin püf noktası da burası diyebiliriz. İnsanlar 4 hafta ibaresini gördükleri için kafalarında yine paketin 1 ay yani 30 gün geçerli olduğu algısı oluşuyor. Lakin durum tam olarak böyle değil. Yorum sizlerin.

Yorumlar
yakup
trcell çekim gücüm 2 diş çekiyor daha önceleri full çekiyordu aradım turkcell i sinyal güçlendirici ile artırcaz dediler değişen birşey olmadı hiç bir kbırdama bile yapmadılar 4 ay 28 gün oluyor 30 gün olmuyor kendilerini çok zeki sanıyorlar
Cevapla
Turkcelli
4 ay oldu 28 uygulamasí ibneler
Cevapla
Ali
4 tane hattım var hepsini taşıyorum sözleşmeleri bitince.
Cevapla
GokTurk
İngiliz sirketi Vodafone’a tek kelam etmeyen Teknolojioku yoneticileri,Vidafondan destek mi aliyorsunuz,Dikkatimi cekiyir bir okuyucunuz olarak sormak istiyorum.Siz mandacimisiniz?,Saygilar
Cevapla
Gökhan Yiğit
Birisi Türk Telekom'u unutmuş.Belki Vodafone'dan değil Türk Telekom'dan destek alıyorlar nereden biliyorsun
Sadece fikrini paylaşmak isteyen biri
Turkcell çekim gücü bakımından çok iyi ama fiyatlar uçuk . Vodofone kullanıyorum . Çekim gücü bazen sorun olabiliyor ama çok ucuza çok iyi tarife kullanıyorum
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.