Güncel

Turkcell Global Bilgi yatırımlarıyla 2013’e damgasını vurdu

2013’te 20 milyon TL yatırım, % 40 büyüme!

Turkcell Global Bilgi  yatırımlarıyla 2013’e damgasını vurdu

Turkcell Global Bilgi, son bir yıl içerisinde yurt içinde Sivas, Siirt, Trabzon ve Şanlıurfa lokasyonları, yurt dışında ise Rusya ofisi ile yaptığı toplam 20 milyon TL yatırımla %40’lık büyüme kaydetti. 2013’te yakaladığı başarıyı, değer yaratacak yatırımlar ve teknolojik atılımlarla önümüzdeki dönemde de hızla sürdürecek olan Turkcell Global Bilgi, 2014 büyüme hedefini ise %30 oranında belirledi.

Kamuda lider

Sunduğu yenilikçi uygulamalar ve sahip olduğu hizmet ağıyla çağrı merkezi sektörünün kamu alanındaki lider şirketi Turkcell Global Bilgi, 2013’te kamuda hızla büyümeye devam etti. Turkcell Global Bilgi gerçekleştirdiği işbirlikleri neticesinde 7’si bakanlık olmak üzere 11 kamu kuruluşunun 12 farklı projesinde vatandaşa hizmet sunuyor. 2013’te, 2012 yılına oranla %40’lık bir artışla yaklaşık 34 milyon vatandaşa hizmet veren Turkcell Global Bilgi, 83 milyon dakika üretim gerçekleştirdi

Finansta %110, özel sektörde %50 büyüme

Sektörde bankalara dış kaynak hizmeti sunan ilk 3 firma arasında yer alan Turkcell Global Bilgi, müşteri sayısını 6’ya çıkararak, 2013 yılında finans sektöründe %110’luk bir büyüme kaydetti. Ayrıca geçtiğimiz yıl özel sektörde portföyüne yeni müşteriler ekleyerek hizmet ağını genişleten ve çeşitlendiren Turkcell Global Bilgi, özel sektörde gösterdiği %50’lik büyüme ile de önemli bir başarıya imza attı.

Yurt dışında hızlı büyüme

2008 senesinde Ukrayna’da faaliyete soktuğu çağrı merkeziyle Türkiye’nin yurt dışında hizmet veren ilk ve halen tek çağrı merkezi olan Turkcell Global Bilgi, 2013’te yurt dışı pazarında giderek ivmelenen bir büyüme trendi yakaladı. Ukrayna ve Belarus’ta toplam 5 lokasyonla çalışmalarını yürüten şirket, Ukrayna’nın en hızlı büyüyen dış kaynak çağrı merkezi olarak pazarda ikinci sıraya yerleşti.

2013’te Rusya’da hizmete soktuğu satış ofisiyle de Rusya'nın telekom, finans ve medya sektörlerinin önde gelen firmalarına hizmet vermeye başlayan Turkcell Global Bilgi, bir yıl içerisinde Rusya dış kaynak çağrı merkezi pazarındaki en büyük ilk 10 çağrı merkezi arasına girdi. Rusya’ya hizmet verdiği lokasyonlarda büyüyerek kapasitesini daha da artırmayı hedefleyen Turkcell Global Bilgi, 2014’te yurt dışı hizmetleri için 2 milyon dolarlık yatırım gerçekleştirecek.

Ses Teknolojilerinde dünyanın en iyileri arasında

2010 yılında 1 milyon ses tanıma kaydı olan Turkcell Global Bilgi, bugün 10 milyonu aşkın ses tanıma kaydı ile “dünyanın en hızlı ve en büyük ses tanıma çözümü”nü Turkcell abonelerine sunuyor. Turkcell Global Bilgi, kimlik doğrulama sürecini ortalama 20 saniye kısaltan “Ses Tanıma” teknolojisiyle bugüne kadar 10 milyon Turkcell abonesi tarafından 40 milyondan fazla kullanılarak abonelere zaman kazandırdı.Aboneler için teyit ve kimlik doğrulaması gerektiren konularda, anne kızlık soyadı ya da son fatura tutarı gibi ek sorulara gerek kalmadan yönlendirme sağlayarak, ortalama teyit süresini ortalama 5 saniyeye indiriyor.

2014’te 2500 kişiye istihdam

İstihdamı bir sosyal sorumluluk projesi olarak ele alan Turkcell Global Bilgi özellikle genç nüfusu fazla, işsizlik oranı yüksek olan Anadolu’da hizmete soktuğu çağrı merkezleriyle binlerce kişiye yeni iş alanları yaratıyor. Şu an toplam 12 bin çalışanla çalışmalarını yürüten Turkcell Global Bilgi, 2014’te 2500 kişiye daha istihdam sağlayacak.

Pekkan; “Müşterimizin ana iş hedeflerine ortak oluyoruz.”

1390814652_turkcell-global-bilgi-genel-muduru-bahadir-pekkan.jpg

Turkcell Global Bilgi Genel Müdürü Bahadır Pekkan konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Turkcell Global Bilgi olarak başarımızın sırrı, şirketimizi kurumsal müşterilerimizin ana iş hedeflerine ortak bir şirket olarak konumlandırmamız. Teknolojik alt yapımız ve 15 yıllık müşteri deneyimi tecrübemizle kurumsal müşterilerimizin kendi işlerine daha iyi odaklanmasını sağlıyor ve müşterimiz adına iş yükünü ve kalite sorumluluğunu üstleniyoruz.

Müşterilerimizin ana hedeflerini ve ihtiyaçlarını, vereceğimiz hizmeti kurgularken kullanmak bizim için çok kritik. Bu açıdan 2013 yılı geleceğe yatırım yapma konusunda önemli adımlar attığımız bir yıldı. Kamu, finans ve özel sektörden 15 yeni kurum ve firmayı müşteri portföyümüze ekleyerek, hizmet ağımızı genişlettik. Son kullanıcıların iletişim kurmak istedikleri kanal tercihi ve müşterimizin hedeflerini göz önünde bulundurarak en doğru kanallar üzerinden amaca en uygun  hizmetleri sunuyoruz. Teknoloji altyapımız ve yazılımlarımız ile hizmet vermeyi sürdürürken, müşterilerimizin telefon dışında diğer tüm hizmet kanallarımız ile entegre ettiğimiz IVR, e-posta, internet sitesi, mobil uygulama, sosyal medya gibi kanallardan da kusursuz ve kesintisiz hizmet almasını sağlıyoruz. Yaptığımız tüm bu çalışmalar neticesinde müşterilerimizden aldığımız olumlu geri dönüşler ve uluslararası arenada kazandığımız ödüller ise şirket olarak bizim en büyük motivasyon kaynağımız.” dedi.

Turkcell Global Bilgi olarak 2014 yılında da kurumsal müşterilerinin iş hedeflerine ortak olmaya devam edeceklerini ifade eden Pekkan “2014 yılında sektördeki liderliğimizi yeni müşterilerle ve gerek yurt içinde gerekse yurt dışında yapacağımız yatırımlarla büyüyerek sürdürmeyi hedefliyoruz. 2013 yılında kamu ve finans sektöründe gerçekleştirdiğimiz başarıyı devam ettirerek;  yüz yüze kanallar, kalite değerlendirme çözümleri, finans sektörüne yönelik tahsilat ve satış gibi çağrı merkezi dışındaki potansiyel alanlardaki fırsatları da değerlendireceğiz.”dedi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.