Güncel

Turkcell Teknoloji Zirvesi başlıyor (video)

Turkcell Teknoloji Zirvesi öncesinde bir araya geldiğimiz Genel Müdür Yardımcısı Ömer Barbaros Yiğ ile zirvenin detaylarını konuştuk.

Turkcell Teknoloji Zirvesi başlıyor (video)

Bu yıl 10 Nisan 2019 tarihinde İstanbul'da düzenlenecek. Zirve öncesinde bir araya geldiğimiz Genel Müdür Yardımcısı Ömer Barbaros Yiğ ile zirvenin konuklarını ve ana konularını değerlendirdik.

Turkcell Teknoloji Zirvesi başlıyor (video)

Turkcell’in düzenlediği ve Türkiye’nin merakla beklenen teknoloji etkinliği Teknoloji Zirvesi, bu yıl 10. kez kapılarını açıyor. 10 Nisan Çarşamba Günü Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek etkinliğin bu yıl ki mottosu “Sen Yap Diye” olacak. İş dünyası, kurumsal şirketler ve teknoloji severleri bir araya getirecek zirvede katılımcılar, 20’den fazla oturumda konusunda uzman yerli ve yabancı 70’e yakın fikir önderini dinleme şansına sahip olacak.
Robotbilimin öncü ismi zirveye geliyor. 

İşte Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Ömer Barbaros Yiğ ile yaptığımız özel röportaj:

Zirvenin dünyaca ünlü konuşmacısı ise MIT Yapay Zeka Laboratuvarı eski direktörü, iRobot ve Rethink Robotics’in kurucusu Rodney Brooks olacak. İnsansı robotlar konusunda yaptığı çalışmalarla dünyanın ilgilisini çeken Brooks, yapay zeka, robotbilim, otomasyon ve dijital teknolojiler konusunda yaptığı çalışmalarla da tanınıyor. Rodney Brooks zirvede yapacağı konuşmayla katılımcıları geleceğe doğru bir yolculuğa çıkaracak.

‘Zirvenin ana teması ‘Sen Yap Diye’

Teknoloji Zirvesi’nin ana teması “Sen Yap Diye” olacak. Turkcell 25. yılı kapsamında zirvede bu temayla, sadece kendi müşterilerine değil tüm Türkiye’ye hedeflerine varmaları için ne olursa olsun ‘yılmadan’ çalışmaları mesajını verecek. Zirvede ayrıca, yerli ve milli teknolojiler, Türkiye’nin teknolojide yaptıkları ve geldiği konum tartışılacak. Ayrıca teknolojideki son gündem konuları, 5G, yapay zeka, robotik teknolojiler, Endüstri 4.0, nesnelerin interneti, büyük veri, akıllı teknolojiler, girişimcilik, siber güvenlik, bulut teknolojileri, gelişen ve millileşen savunma sanayi gibi konular konusunda uzman yerli ve yabancı uzmanlar tarafından ele alınacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.